35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
تولیدی

ضرورت تداوم رویدادهای علمی فرهنگی قم و شیراز/تدوین سند جامع همکاری قم و شیراز

دبیر اولین همایش تخصصی بررسی جایگاه فرهنگ و تمدن قم و شیراز در افق تمدن اسلامی ایرانی گفت: باید تبادلات و تعاملات علمی و فرهنگی قم و شیراز تداوم یابد.

به گزارش شهرنیوز، حجت‌الاسلام حامدرضا افشاری امروز در اولین نشست تخصصی بررسی جایگاه فرهنگ و تمدن قم و شیراز در افق تمدن اسلامی ایرانی که در سالن جلسات شهرداری قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت برگزاری هفته‌های فرهنگی شهرها اظهار داشت: در سند راهبردی ۱۴۱۴ شهر مقدس قم، بر قطب فرهنگی، گردشگری و جهان شهر دینی بودن این شهر تأکید شده است و در راهبردهای شهرداری قم بیش از ۱۰ مورد نسبت به اهمیت این مساله در افق ۱۴۱۴ تأکید شده است.

وی با بیان اینکه باید رویدادهای علمی و فرهنگی قم و شیراز تداوم یابد، ابراز کرد: سند جامع همکاری قم و شیراز برای بسترسازی بهتر تبادلات و تعاملات بین دو شهر نهایی شده است.

وی همچنین تصریح کرد: برای قرارگیری مطلوب‌تر تعاملات و تبادلات فرهنگی بین قم و شیراز لازم است کمیته مشترکی بین مجموعه مدیریت شهری این دو شهر تشکیل گردد.

دبیر اولین همایش تخصصی بررسی جایگاه فرهنگ و تمدن قم و شیراز در افق تمدن اسلامی ایرانی یادآور شد: افزایش اشتراکات فرهنگی و بسترسازی الگویی مناسب برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی ایرانی از اهداف مهم برگزاری هفته‌های فرهنگی می‌باشد.

افشاری با بیان اینکه قم و شیراز ازنظر علمی، محتوای و اندیشه‌ای اشتراکات زیادی با یک دیگر دارند، افزود: وجود امامزادگان واجب‌التعظیم، مزیت گردشگری مذهبی، مساله مهدویت به همراه اشتراکات اندیشه‌ای از مؤلفه‌های مهم و مشترک این دو شهر زائرپذیر است.

انتهای پیام/ش