28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
تولیدی

اثرگذاری بین‌المللی سومین حرم اهل‌بیت(ع) در عرصه فرهنگی با ارتباط مستمر بین شهرهای قم و مشهد امکان‌پذیر می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص ویژه‌برنامه هفته فرهنگی شیراز در شهر مقدس قم گفت: اگر بخواهیم شاهد اثرگذاری بین‌المللی در عرصه فرهنگی باشیم، می‌بایست از ظرفیت بین‌المللی مشهد و قم بهره بیشتری بگیریم.

علی‌اکبر سلطانی در حاشیه برگزاری هفته فرهنگی شیراز در قم در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، اظهار کرد: از ابتدای شورای اسلامی دوره ششم ارتباط بین سه بقاع متبرکه مشهد، شیراز و قم پیگیری شد که در همین راستا نیز جلساتی را با روسای کمیسیون‌های فرهنگی شورای شهر مشهد و قم داشتیم.

وی با بیان اینکه برای ورود عملی و حقیقی به این پل ارتباطی از فرصت و ظرفیت دهه کرامت استفاده شد، عنوان کرد: چند برنامه محوری در شهر مقدس مشهد و قم تعریف‌شده تا شروعی برای معرفی بین‌المللی شیراز به‌عنوان سومین حرم اهل‌بیت(ع) باشد.

عضو شورای شهر شیراز با تأکید بر اینکه هدف ما ورود پررنگ و بهتر در عرصه بین‌الملل است در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین از دیگر اهداف مشترک این است که سه بقعه متبرکه را بتوانیم در حوزه فرهنگی به هم نزدیک‌تر و مسئله‌های مشترکمان را به اشتراک بگذاریم و با تعریف راهبردهایی متوازن از تجارب هم بهره ببریم.

انتهای پیام/ش