35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
تولیدی

قم،شیراز و مشهد مثلث طلایی گردشگری مذهبی/آمادگی برگزاری هفته فرهنگی قم در شهر شیراز 

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: شهرداری شیراز آمادگی دارد تا هفته فرهنگی قم در شیراز را در نقاط مختلف این شهر در قالب برپایی نمایشگاه‌ها و سایر بسترهای موجود با حضور گسترده هنرمندان قمی برگزار نماید.

مصطفی مشفقیان در حاشیه برگزاری رویداد هفته فرهنگی شیراز در قم، در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، اظهار داشت: به مناسبت دهه کرامت بهانه‌ای فراهم شد تا تفاهم‌نامه مشترک سه شهر قم، شیراز و مشهد که طی سال‌های گذشته منعقدشده بود، جنبه عملیاتی به خود بگیرد.

معاون شهردار و مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی شیراز در قم، ادامه داد: یکی از اهداف شهرداری شیراز در برگزاری هفته فرهنگی در قم، معرفی جایگاه حضرت شاه‌چراغ(ع) و بسترسازی برای حضور پررنگ‌تر زائران در این مقصد زیارتی بوده است.

وی با بیان اینکه شیراز شهر جهانی صنایع‌دستی لقب گرفته است، گفت: به همین منظور تلاش شده تا با تلفیق موضوع معرفی حضرت شاه‌چراغ علیه‌السلام و شناسایی ظرفیت بالای شیراز در صنایع‌دستی، مجموعه نمایشگاه‌هایی در شهر قم برپا شود.

مشفقیان ابراز کرد: شهرداری شیراز با برپایی این قبیل نمایشگاه‌ها و برگزاری هفته فرهنگی به دنبال تبادل گردشگر با شهر قم است و امید می‌رود هفته فرهنگی شیراز در قم سرآغازی برای تعاملات گردشگری و فرهنگی بیشتر دو شهر باشد.

وی در پایان یادآور شد: شهرداری شیراز آمادگی دارد تا هفته فرهنگی قم در شیراز را در نقاط مختلف این شهر در قالب برپایی نمایشگاه‌ها و سایر بسترهای موجود با حضور گسترده هنرمندان قمی برگزار نماید.

انتهای پیام/ش