28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

برگزاری آیین غبارروبی آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع(ع) همزمان با هفته فرهنگی شیراز در قم

همزمان با دهه کرامت و برگزاری هفته فرهنگی شیراز در قم، آیین غبارروبی آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع(ع) با حضور خادمان آستان حضرت شاه‌چراغ(ع) و جمعی از مدیران شهری قم و شیراز و مسئولان استانی برگزار شد.

به گزارش شهرنیوز، در ادامه برنامه‌های هفته فرهنگی شیراز در قم و همزمان با دهه کرامت، آیین شعرخوانی و غبارروبی در آستان مقدس حضرت امام موسی مبرقع(ع) در یک فضای معنوی و ملکوتی برگزار شد.

در این آیین که با حضور خادمان آستان احمد بن موسی(ع)، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، امراللهی و سعادتمند اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران مناطق پنج و دو شهرداری، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل و سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به همراه رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر شیراز، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز برپا شد؛ مضجع نورانی امامزاده جلیل‌القدر حضرت موسی مبرقع(ع) توسط شرکت‌کنندگان غبارروبی گردید.

محمدجواد فروغی از قاریان بین‌المللی و برجسته شهر قم در ابتدای این آیین آیاتی از قرآن کریم را تلاوت کرد و بعدازآن غلامرضا کافی از شاعران آیینی شهر شیراز اشعاری را در وصف خاندان عصمت و طهارت قرائت کرد.

در ادامه این مراسم معنوی، آیین زیارت‌نامه‌خوانی جمعی شرکت‌کنندگان ترتیب یافت. افتتاح کارگاه خوشنویسی در جوار این امامزاده جلیل‌القدر از جلوه‌های دیگر این مراسم روحانی بود.
انتهای پیام/ش****