33.9 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

برگزاری هفته فرهنگی شیراز در قم زمینه تبادل ظرفیت‌هاست/تشریح برنامه‌های این هفته

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم گفت: هفته فرهنگی شیراز در قم به مناسبت دهه کرامت و با هدف معرفی و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های فرهنگی، زائرخیزی، زیارتی و رونق اقتصاد شهری برگزار می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیداحمد طباطبایی‌نژاد در حاشیه آغاز به کار هفته فرهنگی شیراز در شهر قم اظهار داشت: مراسم رسمی آغاز هفته فرهنگی شیراز در قم امروز سه‌شنبه ۱۷ خردادماه در شهرداری قم با حضور شهرداران این دو کلان‌شهر به همراه برخی از مدیران شهری و اعضای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شورا‌های اسلامی قم و شیراز آغاز به کار کرد.

وی با بیان اینکه هفته فرهنگی شیراز در قم به مناسبت دهه کرامت و با هدف معرفی و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های فرهنگی، زائرخیزی، زیارتی و رونق اقتصاد شهری برگزار می‌شود، افزود: آیین خطبه‌خوانی حرم مطهر، بازدید از موزه آستانه و افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی در میدان آستانه از ویژه‌برنامه‌های هفته فرهنگی شیراز در قم است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم ادامه داد: عیادت از مرکز نگهداری سالمندان و کودکان بی‌سرپرست، برگزار سه محفل شعر به نام‌های گوهرشاد، مهر و ماه و نقد و شعر، برپایی کارگاه خوشنویسی در امامزاده موسی مبرقع (ع) با موضوع نگارش زیارت‌نامه حضرت فاطمه معصومه (س) و امامزاده موسی مبرقع(ع) و شاهچراغ (ع) و سایر برنامه‌های فرهنگی مانند اجرای سرود، تئاتر، پرده‌خوانی و … در قالب هفته فرهنگی شیراز در قم به اجرا درخواهد آمد.

به گفته وی، در نخستین رویداد فرهنگی گردشگری شیراز، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری‌های قم و شیراز، آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) و احمد بن موسی (ع)، اداره کل میراث فرهنگی، اداره کل اوقاف امور خیریه، مرکز افق آستان مقدس موسی مبرقع (ع)، حوزه هنری استان، کمیسیون فرهنگی اجتماعی مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران مشارکت می‌کنند.

طباطبایی نژاد عنوان کرد: برگزاری همایش تخصصی آشنایی با تاریخ، فرهنگ و هنر قم و شیراز در روز پنجشنبه ۱۹ خرداد در سالن همایش‌های بین‌المللی شهرداری با حضور اساتید برجسته کشوری، دانشجویان و علاقه‌مندان گردشگری ازجمله برنامه‌های رویداد فرهنگی و گردشگری شیراز در قم است.

وی با تأکید بر اینکه قم و شیراز از شهر‌های شاخص کشور در جذب گردشگران میلیونی زیارت هستند، اضافه کرد: برگزاری هفته‌های فرهنگی گردشگری می‌تواند زمینه‌های شکوفایی ظرفیت‌های پرشمار قم را فراهم کند.
انتهای پیام/ش***