29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

اجرای طرح “علمداران خدمت”/آمادگی مناطق ۸ گانه شهرداری قم برای پذیرایی زائران در نیمه خرداد/تأکید بر لزوم طراحی طرح جامع پذیرایی از زائران در طول سال

مناطق هشت‌گانه شهرداری قم در قالب ستادهای تسهیلات سفر آماده ارائه هرگونه خدمات به مسافران و زائران نیمه خرداد هستند.

به گزارش شهرنیوز، جلسه ستاد تسهیلات و خدمات سفر شهرداری قم به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد و ایام دهه کرامت با حضور معاونان خدمات شهری و حمل‌ونقل و ترافیک، مدیران کل بخش‌ها و مدیران عامل سازمان‌های تابعه شهرداری برگزار شد.

در این جلسه مجید محمدرضاخانی مدیر منطقه یک شهرداری قم اظهار داشت: با توجه به وجود تصادفات در بلوار پیامبر اعظم(ص)، موضوع ایمن‌سازی و مناسب‌سازی مسیر با همراهی پیمانکار ضروری است و باید در این زمینه پیمانکار با جدیت به رفع مشکلات بپردازد.

مدیر منطقه پنج شهرداری قم در این جلسه با بیان اینکه تصمیم‌گیری جامع برای همه ضروری است، بر لزوم طراحی طرحی جامع برای پذیرایی از زائران در طول سال تأکید کرد.

زین‌العابدین قراچورلوی تصریح کرد: در این ایام باید برنامه‌ای دقیق داشته باشیم و هماهنگی بین امور شهری با امور استان‌ها نیز حائز اهمیت است؛ گاهی لحظه‌ای تصمیمی از سوی امور استان گرفته می‌شود و مسیری بسته و یا بازمی‌گردد که مشکلات ترافیکی بروز می‌کند.

نقش مهم تصمیمات استانی در گره‌های ترافیکی در مناسبت‌ها

وی با تأکید بر اینکه این نشان‌دهنده عدم ثبات در برنامه‌ریزی‌هاست و همین تصمیمات لحظه‌ای سبب گره‌های ترافیکی در سطح شهر می‌شود، گفت: وجود امکانات در هسته مرکزی شهر و تعدد زائران، خدمت‌رسانی را دشوار می‌کند که باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم، چراکه در همه ایام زائر و مسافر در قم بوده و باید طرحی جامع برای ترافیک سنگین ارائه شود.

قراچورلوی تصریح کرد: یکی از عوامل مهم در ایجاد ترافیک، ورود خودروهای سنگین به داخل شهر بوده که دراین‌باره اگر تمهیداتی اندیشیده شود و در مبادی ورودی پارکینگ طراحی شود، بخش زیادی از مشکلات حل می‌شود و اقتصاد شهر نیز موردتوجه قرار می‌گیرد.

هزینه ۱۸ میلیارد تومانی برای بهبود ورودی‌های شهر

مهرداد روحانی وزیری مدیر منطقه سه شهرداری قم نیز عنوان کرد: سه نقطه حساس، عوارضی، میدان شهدای ۷۲ تن و پارک‌سوار شمالی سال قبل با اعتبارات عمرانی در جهت اجرای فضای سبز، جدول و آسفالت سه ردیف به مبلغ ۱۸ میلیارد تومان دریافت کرد و مسیر عوارضی تا خیابان بیطرفان افزایش یافت که در حال حاضر باید تمرکز روی پارک‌سوار باشد تا بتوان ترافیک را مدیریت کرد.

بیطرفان از منطقه دو شهرداری نیز در بخش دیگری از این جلسه گفت: منطقه ۲ یکی از ورودی‌های اصلی شهر از جنوب کشور است و بهبود تابلوهای راهنمایی در ورودی مطرح است که دراین‌باره اقدامات در سه‌راه خرمشهر و امام‌زاده شاه جمال(ع) صورت گرفته است.

انتهای پیام/****ز