36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیگیری بی‌وقفه اجرای نهضت ساخت پارکینگ در شهر قم

شهردار قم بر لزوم پیگیری بی‌وقفه مدیران شهری در اجرای طرح نهضت ساخت پارکینگ در مناطق مختلف شهر قم تأکید کرد.

به گزارش شهرنیوز، جلسه شورای مدیران شهرداری قم طبق روال هر هفته به‌منظور بیان گزارش اقدامات و برنامه‌ها و همچنین رفع موانع و مشکلات اجرایی پروژه‌های شهری توسط بخش‌های مختلف شهرداری به ریاست دکتر سقائیان‌نژاد برگزار شد.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در این جلسه اجرای نهضت پارکینگ‌سازی را از اولویت‌های اصلی پروژه‌های اجرایی شهرداری قم در سال جاری دانست و از معاونت حمل‌ونقل و ترافیک به‌عنوان متولی اجرای این طرح خواست تا بدون وقفه پیگیری‌های لازم را در خصوص مباحث مختلف ازجمله جانمایی در طرح تفصیلی، تملک، طرح و نقشه، عملیات عمرانی و سرمایه‌گذاری داشته باشد و گزارش آن را به‌صورت مستمر ارائه نماید.

رفع مشکلات و تعیین تکلیف پرونده‌های معطلِ در حوزه‌های مختلف، به‌روزرسانی قوانین و فرایندهای اجرایی باهدف تکریم مراجعان، توجه به مباحث مربوط به ساختار سازمانی شهرداری قم نیز از دیگر مباحثی بود که در این جلسه مدیران شهری پیرامون آن بحث و تبادل‌نظر داشتند.

ارائه گزارش توسط سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم و تشریح رویکرد این سازمان در ۶ محور تخصصی به‌عنوان اولویت‌های اجرایی و بیان دیدگاه‌ها و نظرات سایر مدیران در موضوعاتی همچون زیرساخت‌های سخت‌افزاری، پشتیبانی‌ها، به‌روزرسانی‌ها، مکانیزه‌سازی و تولید و ارتقاء سامانه‌های نرم‌افزارهای موردنیاز، سامانه اطلاعات مکانی و درگاه و پرتال شهرداری قم نیز از دیگر بخش‌های این جلسه از شورای مدیران شهرداری قم بود.

شهردار قم در این بخش از جلسه با جمع‌بندی گزارش‌ها و نظرات مدیران شهری، بر مسائلی همچون توانمندسازی سازمان، امنیت شبکه، توسعه زیرساخت‌های شهرداری الکترونیک، شهر هوشمند و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تأکید کرد.

دکتر سقاییان نژاد در پایان این جلسه با اشاره به لزوم ترجمه دقیق و عملیاتی شعار سال در مجموعه شهرداری قم اظهار داشت: باید در اجرای پروژه‌های شهری علاوه بر اهتمام جدی بر مقوله‌ی علمی و دانش‌بنیان، به‌کارگیری نیروهای متخصص، جوان، باانگیزه و توانمند به‌عنوان راهبردی عملیاتی دنبال شود و با حضور نیروهای خلاق توانمند مسیر را برای اجرای پرقدرت پروژه‌های شهری هموار نماییم.

انتهای پیام/*****