29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

احداث ایستگاه انتقال پسماند شماره ۲ شهرداری قم در منطقه ۵/راهی مؤثر در کاهش هزینه‌های مدیریت پسماند

ایستگاه انتقال پسماند شماره دو شهرداری قم در محدوده منطقه 5 احداث می‌شود که با راه‌اندازی ایستگاه مذکور، پسماند مناطق 4، 5، 8 و قسمتی از منطقه یک پوشش داده می‌شود.

به گزارش واحد خبر سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، ایستگاه انتقال در واقع مکانی است که در آن فرآیند بارگیری و انتقال مستقیم پسماندها از سیستم جمع‌آوری محلی به سیستم حمل‌ونقل انجام می‌پذیرد و در واقع از انتقال مستقیم خودروهای سبک جمع‌آوری پسماند به محل دفع سایت جلوگیری می‌کند .

ایستگاه‌های انتقال در جوامع شهری و روستایی و در نواحی پرجمعیت کاربرد دارند و این مراکز می‌توانند به‌صورت کاملاً روبسته طراحی شوند، ساخت ایستگاه انتقال عمدتاً در جوامعی که فاصله بین مکان جمع‌آوری پسماندهای جامد تا محل دفن یا کارخانجات تبدیل پسماند به انرژی زیاد باشد، ایجاد می‌شود.

جمع‌آوری و حمل به‌عنوان پرهزینه‌ترین بخش در سیستم مدیریت پسماند، همواره طراحان و مدیران مسئول را متوجه خودساخته است که در این میان ایستگاه‌های انتقال، به‌عنوان واسط بین بخش جمع‌آوری و حمل پسماند تا محل دفن نهایی، نقشی مهم در سیستم مدیریت پسماند شهری ایفا می‌کنند .

کاهش زمان جمع‌آوری، افزایش راندمان جمع‌آوری پسماندها، کاهش نیروی انسانی، کاهش همه‌جانبه هزینه‌های حمل‌ونقل، کاهش آلودگی هوا، کاهش ترافیک در محوطه دفع از مزایای استفاده از ایستگاه انتقال است.

انتهای پیام/***