32.5 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

اجرای برنامه‌های آموزش محیطی مدیریت پسماند در قالب نمایش و مسابقه در قم

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از اجرای برنامه نمایشی شاد در راستای فرهنگ‌سازی و آموزش مدیریت بهینه پسماند در سطح بوستان‌های شهر خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به اهمیت اجرای برنامه‌های آموزشی اظهار کرد: آموزش و ارتقای سطح آگاهی شهروندان در ارتباط با کاهش تولید زباله، تفکیک پسماند در مبدأ، کم‌حجم سازی، رطوبت‌گیری زباله، از فواید بازیافت و بازگشت مواد قابل‌استفاده به چرخه تولید ازجمله اهداف سازمان مدیریت پسماند شهرداری است.

به گفته سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، آموزش خانواده‌ها برای تفکیک و جداسازی زباله‌ها از مبدأ یکی از اقدامات اولیه در مدیریت پسماند شهری است.

میرابراهیمی خاطرنشان کرد: فراهم کردن بستر مشارکت و تعامل با شهروندان همراه با ارائه آموزش‌های تخصصی در زمینه مسائل زیست‌محیطی ازجمله اقدامات سازمان مدیریت پسماند است که به‌صورت مستمر در طول سال اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه اجرای جنگ شادی با عنوان زمین شاد در بوستان‌های سطح شهر اجرا می‌شود تصریح کرد: در این جنگ‌های شادی مفاهیم مدیریت پسماند در قالب نمایش و مسابقه به شهروندان آموزش داده می‌شود.

انتهای پیام/***