35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

بهسازی ۱۶۰۰۰ مترمربع بوستان‌های شهری قم/طراحی و ابلاغ ۳۲۰۰۰ مترمربع بوستان محله‌ای

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم گفت: بهسازی بوستان‌های احداث‌شده در سال‌های گذشته ازجمله اقدامات بود که در این راستا سال گذشته 1.6 هکتار از بوستان‌های سطح شهر مورد بهسازی قرار گرفت.

رضا خانه‌زاد یزدی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به وظایف و فعالیت‌های اداره کل فنی و طراحی اظهار داشت: در این اداره کل، طراحی‌هایی که در سطح مناطق، شهرداری مرکز و سازمان‌های تابعه شهرداری نیازمند عملیات اجرایی بوده، طراحی، فازبندی و ابلاغ می‌شود.

وی ادارات طرح‌های معماری و ابنیه و طرح‌های ترافیکی را زیرمجموعه اداره کل فنی و طراحی شهرداری دانست و افزود: در اداره معماری طراحی بوستان‌ها، محوطه‌ها، ابنیه‌های شهرداری و در اداره طرح‌های ترافیکی نیز اصلاح هندسی ترافیک، تقاطعات همسطح و غیرهمسطح و نیز آب‌های سطحی بررسی و طراحی می‌شود.

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم برخی اقدامات سال گذشته این اداره کل را موردتوجه قرار داد و گفت: بهسازی بوستان‌های احداث‌شده در سال‌های گذشته ازجمله این اقدامات بود که در این راستا سال گذشته ۱.۶ هکتار از بوستان‌های سطح شهر مورد بهسازی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در حوزه احداث بوستان‌های نوساز محله‌ای و منطقه‌ای نیز حدود ۳.۲ هکتار پیگیری و فازبندی آن ابلاغ شد، تصریح کرد: طراحی این بوستان‌های انجام و به مناطق ابلاغ شد.

خانه‌زاد با تأکید بر اینکه برخی بوستان‌های فرا منطقه‌ای مانند ولایت و زائر نیز به اتمام رسید، یادآور شد: حدود ۲۶۲ هکتار فضای سبز طراحی در سطح شهر انجام و ابلاغ شد که این بهسازی‌ها شامل کف‌سازی‌ها و افزایش کارایی بوستان‌ها بوده است.

انتهای پیام/***