35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

جمع‌آوری ۳۱۰۰ متکدی در سال ۱۴۰۰ در قم/کارنامه درخشان شهرداری قم در رفع سد معبر و دست‌فروشی

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری قم از جمع‌آوری 3100 متکدی در سال 1400 از سطح شهر خبر داد.

احمدرضا شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اقدامات در حوزه رفع سد معبر توسط اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری قم اظهار داشت: در سال‌های گذشته وضعیت تمام خیابان‌های به شکل روز بازار بود و در همه خیابان‌ها و میادین به دلیل سد معبر دست‌فروشان و وانت‌بارها وضع نابسامانی ایجادشده بود.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری با تلاش دستگاه‌ها دیگر در تصمیمی جهادی و عملیاتی، تمامی معضلات وانت‌بار و دست‌فروشان را حل کرد، تصریح کرد: یکی از این اقدامات ساماندهی دست‌فروشان اطراف حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران بود.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری قم خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از دست‌فروشان شهرهای هم‌جوار به قم آمده بودند که این افراد پس از شناسایی، دست‌فروشانی که بومی قم نبودند طی اقداماتی  از شهر خارج‌شده و بقیه شناسنامه‌دار و در نهایت ساماندهی شدند.

وی یادآور شد: در حال حاضر موضوع سد معبر اعم از دست‌فروشان و وانت‌بارها در شهر قم به‌خوبی مدیریت و ساماندهی شده است.

شفیعی با تأکید بر اینکه جمع‌آوری متکدیان بر عهده شهرداری بوده ولی بعد از جمع‌آوری سایر سازمان‌ها مرتبط باید به وظایف خود عمل کنند، تصریح کرد: در حال حاضر شهر قم در زمینه رسیدگی به معضلات اجتماعی در وضعیت مناسبی قرار دارد.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ تعداد ۳هزار و ۱۰۰ متکدی از سطح شهر جمع‌آوری شد که از این تعداد ۱۹۸۶ نفر مرد و ۶۶۱ نفر زن و ۳۹۱ کودک بودند.

انتهای پیام/****