34.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

۵۰ درصد منطقه ۶ قم بافت فرسوده است/ صدور پروانه در منطقه ۶ با پایین‌ترین رقم در کشور

مدیر منطقه شش شهرداری قم با اشاره به اینکه 50 درصد از مساحت این منطقه بافت فرسوده و 25 درصد دیگر سکونتگاه‌های غیررسمی است، گفت: هزینه صدور پروانه در منطقه 6 جزء پایین‌ترین هزینه‌ها در قم و حتی در کشور است.

به گزارش شهرنیوز، احمد ترکمن با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد از مساحت منطقه ۶ قم بافت فرسوده است، اظهار داشت: بالغ‌بر ۲۵ درصد از ۵۰ درصد باقی‌مانده نیز می‌توان گفت سکونتگاه‌های غیررسمی بوده که زیرساخت‌های لازم را ندارد و ساخت‌وسازها به‌صورت قانونی و بر اساس اصول شهرسازی در آن انجام‌نشده است.

وی ادامه داد: می‌توان گفت حدود ۲۵ درصد ساخت‌وسازها در منطقه ۶ بر اساس اصول شهرسازی است و مابقی غیراصولی احداث‌شده و یا فرسوده و در کوچه‌های قدیمی است.

مدیر منطقه شش شهرداری قم با اشاره به اینکه برای احیای بافت فرسوده دو طرح را در دست اجرا داریم، گفت: نخستین طرح اعطای تسهیلات توسط دولت است و شهرداری نیز تخفیف ۵۰ درصدی در صدور پروانه ساخت برای این مناطق ارائه می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: هزینه صدور پروانه در منطقه ۶ جزء پایین‌ترین هزینه‌ها در قم و حتی در کشور است و ما با ۸۰۰ هزار تا یک‌میلیون تومان پروانه صادر می‌کنیم که برای بافت فرسوده این مبلغ نصف می‌شود.

ترکمن با تأکید بر اینکه شهرداری همکاری لازم با شهروندان برای احیای بافت فرسوده و همچنین ساخت‌وساز اصولی را انجام می‌دهد خاطرنشان کرد: خروج از این وضعیت نیازمند عزم جدی مسئولان و همکاری شهروندان است؛ مجموعه مدیریت شهری برای ساماندهی این منطقه برنامه‌های خوبی را دارد که امیدواریم با اجرای آن بهبود وضعیت منطقه را شاهد باشیم.

انتهای پیام/***ع