32.5 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

تلاش برای کاهش زمان انتظار برای استفاده از اتوبوس در پردیسان/لزوم راه‌اندازی خط اتوبوس‌رانی داخلی در پردیسان

مدیرکل مهندسی و امور اجرایی ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه در تلاش برای کاهش زمان انتظار شهروندان برای استفاده از ناوگان اتوبوس‌رانی در منطقه پردیسان هستیم، گفت: از دیگر کارهای در حال انجام، راه‌اندازی پایانه پردیسان است که با چند شرکت در حال مذاکره هستیم که سفرهای داخل شهری و برون‌شهری را انجام دهند.

به گزارش شهرنیوز، سید امیرعباس صفوی در جلسه کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم که در منطقه هشت شهرداری برگزار شد، با اشاره به اینکه در حال حاضر بالغ‌بر ۱۴۰ دستگاه اتوبوس در شهر فعال هست، اظهار کرد: این رقم در پنج سال گذشته بیش از ۳۰۰ دستگاه بود که این کمبود ناوگان به علت‌های مختلف مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ناوگان اتوبوس‌رانی جدید بوده و هزینه خاصی ندارند و بهترین شرایط را داریم، گفت: از این تعداد اتوبوس فعال، بالغ‌بر ۳۰ دستگاه به پردیسان اختصاص دارد که توسط سه خط این منطقه را پوشش می‌دهند.

مدیرکل مهندسی و امور اجرایی ترافیک شهرداری قم با اشاره به اینکه برخی نقاط شبکه پردیسان همچنان تکمیل‌نشده است، ابراز کرد: مشکل بعدی عدم بازگشایی ورودی مجتمع‌ها به خیابان اصلی بوده که باعث می‌شود شهروندان مسافت زیادی را پیاده‌روی کنند تا به ایستگاه اتوبوس برسند.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر نیازهای منطقه پردیسان خط اتوبوس‌رانی داخل منطقه است، چراکه خیابان‌ها و مراکز زیادی در این منطقه وجود داشته که این نیاز را ضروری‌تر کرده است.

صفوی با بیان اینکه در تلاش برای کاهش زمان انتظار شهروندان برای استفاده از ناوگان اتوبوس‌رانی در منطقه پردیسان هستیم، گفت: از دیگر کارهای در حال انجام، راه‌اندازی پایانه پردیسان است که با چند شرکت در حال مذاکره هستیم که سفرهای داخل شهری و برون‌شهری را انجام دهند.

انتهای پیام/***ع