39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

لزوم مطالبه بودجه سرانه‌های منطقه پردیسان از دولت/تناسبی بین درآمدها و هزینه‌ها وجود ندارد

عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: باید از راه و شهرسازی و دولت بودجه سرانه‌های منطقه پردیسان را مطالبه کرد تا منطقه به آبادانی و رونق بیشتری برسد.

به گزارش شهرنیوز، مجید اخوان در جلسه کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم که در منطقه هشت شهرداری برگزار شد، با بیان اینکه پردیسان مشکلات زیادی دارد اظهار کرد: این منطقه را بدون تأمین زیرساخت‌ها و سرانه‌ها اجباراً به شهرداری تحویل دادند و برخی تعهدات و وظایفی که مسکن و شهرسازی در این منطقه داشت نیز عملیاتی نشد.

وی با اشاره به اینکه در این منطقه هیچ تناسبی بین درآمدهای محدود با هزینه‌های نگهداری و تأمین زیرساخت‌ها وجود ندارد، ابراز کرد: موضوع واگذاری ۲۵ درصد از اراضی تجاری منطقه به شهرداری نیز سال‌هاست مسکوت مانده و همچنان به دنبال تحویل این زمین‌ها به شهرداری هستیم تا بتوانیم بخشی از هزینه‌های منطقه را تأمین کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه در طرح مسکن ملی نیز بیش از ۳۵ هزار خانوار ساکن خواهند شد که باید برای آن تدابیر لازم دیده شود، گفت: به جز فضا سبز که نقطه قوت منطقه بوده سایر سرانه‌ها و زیرساخت‌ها دچار خلأ و مشکل است و اگر بلوار آیت‌الله بروجردی به همت شهرداری احداث نمی‌شد امروز وضعیت بحرانی را شاهد بودیم.

انتهای پیام/***ع