31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فاوا

همکاری شهرداری قم و پست در حوزه خدمات الکترونیک در کشور کم‌نظیر است

مدیرکل پست استان قم گفت: شهر قم در اجرای خیلی از طرح‌ها همیشه پایلوت بوده و این همکاری تنگاتنگ اداره پست و شهرداری در ارائه نقش‌های به‌روز در کشور کم‌نظیر است.

به گزارش شهرنیوز، ابوالفضل باقری منش در آیین امضای تفاهم‌نامه مشترک تبادل الکترونیکی کدپستی ده‌رقمی به متقاضیان صدور پروانه ساختمانی که با حضور علی مؤمن حجازی مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم و کاوه دولتی مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی کشور و جمعی از مدیران و مهندسان دو بخش برگزار شد، به اهمیت همکاری دو دستگاه در اجرای دولت الکترونیک اشاره کرد و اظهار داشت:این اتفاق گام بزرگی در تحقق دولت الکترونیکی بوده و امکان مدیریت هوشمند زمان را برای شهروندان فراهم می‌کند.

وی با یادآوری ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مدیریتی شهر قم تصریح کرد: شهر قم در اجرای خیلی از طرح‌ها همیشه پایلوت بوده و این همکاری تنگاتنگ اداره پست و شهرداری در ارائه نقش‌های به‌روز در کشور کم‌نظیر است.

مدیرکل اداره پست استان قم تشکیل کمیته فنی مشترک بین دو نهاد را لازم خواند و ابراز کرد: برای عملیاتی شدن این طرح باید هر چه سریع‌تر کمیته اجرایی بین اداره پست و شهرداری قم تشکیل شود.

وی خاطرنشان کرد: با این تفاهم‌نامه کدپستی و موقعیت مکانی محل ساختمان برای صدور پروانه الکترونیکی به شهروند و شهرداری ارائه‌شده و امیدواریم مردم دیگر مراجعه‌ای به شهرداری نداشته باشد.

باقری منش در پایان تأکید کرد: ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های لازم برای اجرای این طرح در شهرداری و اداره پست فراهم بوده و در کمترین زمان این طرح عملیاتی خواهد شد.

انتهای پیام/***ن