38.1 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فاوا

کاهش زمان پاسخگویی به استعلامات کدپستی در قم/صدور کدپستی برای پروانه ساختمان بدون نیاز مراجعه به پست

مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی کشور گفت: امضا تفاهم‌نامه مشترک بین سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم و اداره پست استان قم زمینه تبادل اطلاعات مکانی و کدپستی بین اداره کل پست استان قم و شهرداری قم را فراهم می‌کند.

به گزارش شهرنیوز، کاوه دولتی در آیین امضای تفاهم‌نامه مشترک بین سازمان اطلاعات و فناوری شهرداری قم و اداره پست استان، با تأکید بر اهمیت اجرای کامل خدمات الکترونیکی اظهار داشت: این سرویس و صدور کد پستی ده‌رقمی بدون نیاز حضوری شهروندان به اداره پست و یا شهرداری امکان‌پذیر بوده و باید در شهر قم نیز مانند سایر کلان‌شهرها اجرا شود.

وی شرایط و زیرساخت‌های شهر قم را برای اجرای این سرویس را مناسب دانست و افزود: با وجود زیرساخت‌های مناسب، مردم می‌توانند بدون مراجعه حضوری به شهرداری یا اداره پست و در کمترین زمان اقدام به دریافت کد پستی ده‌رقمی کرده و اداره پست موقعیت مکانی دقیق کدپستی را به شهرداری ارائه می‌دهد.

مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی کشور تصریح کرد: ارائه کد پستی الکترونیکی و موقعیت مکانی در حوزه‌های دیگری مانند طرح ترافیک و حمل‌ونقل نیز بسیار کمک‌کننده بوده و شهرداری می‌تواند در ارائه بسیاری از خدمات خود از این فرصت استفاده کند.

وی تبادل اطلاعات و ایجاد بانک اطلاعاتی بین نهادها و دستگاه‌های مختلف را برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان در همه حوزه‌ها لازم خواند و گفت: با امضا این تفاهم‌نامه می‌توانیم بانک اطلاعاتی و پایگاه داده اطلاعاتی کاملی را بین شهرداری قم و اداره پست استان تشکیل دهیم.

دولتی، سپس زمان صدور کدپستی ده‌رقمی را کمتر از ۴۸ ساعت اعلام و بیان کرد: با اجرای این طرح شهروندان می‌توانند کدپستی ده‌رقمی خود را در فاصله زمانی بین ۲۴ ساعت تا ۴۸ ساعت و بدون مراجعه حضوری به پست دریافت کنند.

وی در پایان نحوه صدور کدپستی ده‌رقمی را نیز تشریح و خاطرنشان کرد: شهروندان با حضور در مناطق هشتگانه شهرداری و یا به‌صورت الکترونیکی درخواست خود را ثبت کرده و این درخواست به‌صورت الکترونیکی برای پست ارسال و کدپستی صادر می‌شود.

انتهای پیام/***ن