33.6 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فاوا

برنامه‌ریزی استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان برای ارائه بهتر سرویس‌های شهروندی در قم

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم گفت: از شرکت‌های استارتاپی برای بهره‌مندی از ایده‌های نو و توانمندی آن‌ها در ارائه سرویس‌های شهروندی جدیدی استفاده خواهد شد.

علی مؤمن حجازی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، هوشمندسازی شهری را از برنامه‌های سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری دانست و اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های این سازمان و شهر قم، جلساتی با مجموعه‌های علم فناوری و مرکز رشد برگزارشده و در حال برگزاری است.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم ادامه داد: از شرکت‌های استارتاپی برای بهره‌مندی از ایده‌های نو و توانمندی آن‌ها در ارائه سرویس‌های شهروندی جدیدی استفاده خواهد شد.

وی ابلاغ شورای اسلامی شهر و دغدغه مدیریت شهری مبنی بر بهره‌مندی از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان یادآور شد و گفت: بر اساس این ابلاغ‌ها باید با یک فراخوان در سطح شرکت‌ها و انتخاب ایده‌های برتر از این مجموعه‌ها حمایت کرده تا خروجی استارتاپ‌ها منجر به تعریف یک محصول عملیاتی برای آن‌ها و ارائه خدمات جدید شهروندی شود.

مؤمن حجازی موضوعات فراخوان را موردبررسی قرارداد و افزود: در تلاش هستیم موضوعات مشخصی مانند پسماند، حمل‌ونقل، مدیریت زباله‌ها، اینترنت اشیاء در همه بخش‌ها را به‌صورت فراخوان به شرکت‌ها سفارش دهیم تا ایده‌های جدیدی را دریافت کنیم و از ایده‌های برتر حمایت‌های لازم انجام‌شده تا منجر به تولید محصول شود.

انتهای پیام/***ن