33.6 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

ثبت بیش از ۳۴ هزار درخواست شهرسازی در سامانه قمیار شهرداری قم

مدیرکل نظارت بر ضوابط شهرسازی شهرداری قم با بیان اینکه در سال 1400 در سامانه قمیار 40 هزار و 885 درخواست در حوزه شهرسازی ثبت‌شده است، گفت: 34 هزار و 277 درخواست در این سامانه تأییدشده است.

مسعود میلانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به ارائه خدمات شهرداری در حوزه شهرسازی الکترونیک اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ در سامانه قمیار ۴۰ هزار و ۸۸۵ درخواست در حوزه شهرسازی ثبت‌شده است.

وی با بیان اینکه ۳۴ هزار و ۲۷۷ درخواست در این سامانه تأییدشده است، ابراز کرد: میانگین ثبت درخواست در سال ۱۴۰۰ برابر با ۸۳.۸۴ درصد در حوزه شهرسازی بوده است.

مدیرکل نظارت بر ضوابط شهرسازی شهرداری قم خاطرنشان کرد: از این تعداد ثبت درخواست، بیش از ۵۱ درصد و ۲۰ هزار و ۸۸۴ مربوط به درخواست‌های شهروندان، بیش از ۲۹ درصد و ۱۲ هزار و ۱۳۷ پیام مربوط به دفاتر اسناد رسمی و در نهایت بیش از ۱۹ درصد و ۷ هزار و ۸۶۴ مورد مربوط به درخواست‌های پیشخوان بوده است.

وی نحوه ثبت درخواست شهرسازی در سامانه قمیار توسط دفاتر پیشخوان را موردتوجه قرار داد و گفت: هزار و ۱۳۲ پروانه‌های ساختمانی، ۲ هزار و ۵۴۳ مورد پایان کار ساختمانی و ۴ هزار و ۱۸۹ ثبت درخواست استعلامات شهرداری توسط دفاتر پیشخوان در سامانه قمیار ثبت‌شده است.

انتهای پیام/****