30.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

جمع‌آوری حیوانات از سطح شهر با تماس شهروندان قمی با سامانه ۱۳۷

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به اینکه در پی تماس شهروندان با سامانه 137 اکیپ‌ها برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد به محل اعزام می‌شوند، گفت: در محدوده شهرک قدس و صفاشهر کاربردی‌های کشاورزی و دامداری همچنان وجود دارند که به‌نوعی باعث تجمع حیوانات در آنجا می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به اینکه در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۳۷ اکیپ‌ها برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد به محل اعزام می‌شوند، اظهار کرد: در محدوده شهرک قدس و صفاشهر کاربردی‌های کشاورزی و دامداری همچنان وجود دارند که به‌نوعی باعث تجمع حیوانات در آنجا می‌شود.

وی ادامه داد: این حیوانات هر بار جمع‌آوری‌شده ولی این نقطه کانون است و مجدداً سگ‌ها از بستر رودخانه به سمت شهر حرکت می‌کنند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به اینکه بخشی از سگ‌ها از محدوده شهرک شکوهیه، محور جعفریه و از شهرهای دیگر وارد شهر قم می‌شوند، گفت: در برخی از شهرهای اطراف تهران حیوانات جمع‌آوری و در بیابان‌های قم رها می‌شوند که برخی از این موارد به سمت قم می‌آیند.

وی با تأکید بر اینکه شهروندان در صورت مشاهده حیواناتی مانند سگ در سطح شهر با سامانه ۱۳۷ تماس بگیرند، ابراز کرد: از شهروندانی که بنا بر شرایط کسب‌وکار نیازمند نگهداری سگ بوده تقاضا داریم سگ‌ها را با هماهنگی اداره کل دامپزشکی استان قلاده و شناسنامه‌دار و فقط در محل کار خود از آنان نگه‌داری کنند.

میرابراهیمی خاطرنشان کرد: همچنین اگر این سگ‌ها زاد و ولد کردند و نیاز به نگهداری آن‌ها نداشتند می‌توانند با سامانه ۱۳۷ برای جمع‌آوری آن‌ها تماس بگیرند تا در شهر رهاسازی  نشوند.

انتهای پیام/***ع