29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آرامستان‌ها

انتقال فوتی‌ها از چالش‌های سازمان آرامستان‌های شهرداری قم است/تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه ۱۴۰۰ سازمان آرامستان‌ها

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم با بیان اینکه یکی دیگر از چالش‌های سازمان انتقال فوتی‌های سایر شهرها و کشورها به قم و بالعکس است، گفت: در سال 1400 با توجه به شیوع کرونا خیلی وقت و انرژی سازمان معطوف انتقال این اموات شد.

سید سیف‌الدین موسوی نیارکی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به عملکرد سازمان آرامستان‌های شهرداری قم در حوزه مالی و بودجه‌ای اظهار داشت: ۵۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بودجه سال ۱۴۰۰ سازمان بوده که به‌صورت ۱۰۰ درصدی تحقق پیداکرده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم ادامه داد: از این بودجه ۵۷ درصد آن در حوزه عمرانی، ۲۵ درصد اداری و خدماتی و ۱۸ درصد هزینه‌های انتقالی و پرسنلی بوده است.

وی مهم‌ترین چالش‌های سازمان آرامستان‌ها را موردتوجه قرار داد و یادآور شد: بیشترین و مهم‌ترین چالش شیوع کرونا بود که فوتی‌ها چندین برابر فوتی‌های روزانه شد و در این بحران بزرگ با امکانات کم و کمک نیروهای جهادی خانم و آقا توانستیم اقدامات مهمی را رقم بزنیم.

موسوی نیارکی با بیان اینکه یکی دیگر از چالش‌های سازمان انتقال فوتی‌های سایر شهرها و کشورها به قم و بالعکس است، ابراز کرد: در سال ۱۴۰۰ با توجه به شیوع کرونا خیلی وقت و انرژی سازمان معطوف انتقال این اموات شد.

به گفته وی، میانگین مأموریتی که از درب منازل و یا آرامستان و یا حوادث فوتی از شهر قم به نزدیک‌ترین محل تا آخرین نقطه مرزی انجام شد حدود ۱۷۰۰ مورد بوده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم خاطرنشان کرد: همچنین تعدادی نیز باید به فرودگاه انتقال داده می‌شد و برای انتقال اموات به سایر کشورها نیاز به هماهنگی با کشورهای مقصد داشت که این کار نیز بر عهده سازمان بود.

انتهای پیام/***