38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

جمع‌آوری روزانه ۱۰۰ تن زباله در منطقه ۳ شهر قم/فعالیت ۲۰۰ نیروی انسانی خدمات شهری در منطقه

حوزه خدمات شهری ازجمله بخش‌های مهم شهرداری برای نظافت شهری است که در این راستا تنها در منطقه سه شهر قم بالغ‌بر 200 نفر مشغول فعالیت هستند.

به گزارش شهرنیوز، منطقه سه شهر قم با دو هزار و ۳۰۰ هکتار مساحت و وسعت ۱۹ درصدی کل شهر، از بزرگ‌ترین مناطق شهری محسوب می‌شود که جمعیتی حدود ۲۰۰ هزار نفری را در خود جای‌داده است.

توجه ویژه به موضوعات خدمات شهری ازجمله رفت‌وروب، جمع‌آوری پسماند، مسائل ایمنی، فضای سبز و… همواره در سال‌های گذشته موردتوجه مسئولان ارشد و مدیران شهرداری بوده است.

این حجم از وسعت در کنار حجم بالای سکونت و ورودی اصلی شهر قم، سبب افزایش هزینه‌های نگهداری و فضای سبز، خدمات شهری و… در این منطقه در هر سال شده است.

در حال حاضر روزانه بیش از ۱۰۰ تن زباله در سطح منطقه سه جمع‌آوری و منتقل می‌شود که این میزان جمع‌آوری پسماند حدود ۱۰ میلیارد تومان در سال برای منطقه هزینه در بر دارد.

در حوزه خدمات شهری هم‌اکنون ۲۰۰ نیروی انسانی در کنار ۲۵ دستگاه خودرو مشغول به کار هستند تا شهری زیبنده نام شهر کریمه اهل‌بیت(س) برای شهروندان و زائران آماده‌سازی کنند.

در حوزه پسماند در حال حاضر هفت غرفه بازیافت فعال در سطح منطقه وجود دارد که در این راستا اقدامات فرهنگی در سال‌های گذشته، سبب کاهش حدود ۱۰ درصدی حجم زباله‌های منطقه شده است.

انتهای پیام/***