28.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
دسته‌بندی نشده

ساماندهی کامل پیاده روهای پردیسان ۷۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/لزوم همکاری اداره کل راه و شهرسازی برای انجام پروژه

سرپرست منطقه هشت شهرداری قم با بیان اینکه بالغ‌بر 200 هزار مترمربع پیاده‌رو خاکی در پردیسان وجود دارد، گفت: برای ساماندهی این حجم از پیاده روها نیاز به 72 میلیارد تومان اعتبار بوده تا بتوان این پیاده‌روها را ساماندهی کرد.

محمدحسین علی‌اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اقدامات شهرداری منطقه هشت برای پیاده‌روسازی‌ها در پردیسان اظهار داشت: سال گذشته حدود ۱۲۰۰ مترمربع از پیاده‌روهای پردیسان را ساماندهی شده و در کف پیاده‌روها بتن سبک و با عیار پایین توزیع شد.

وی با بیان اینکه بالغ‌بر ۲۰۰ هزار مترمربع پیاده‌رو خاکی در پردیسان وجود دارد، ابراز کرد: برای ساماندهی این حجم از پیاده روها نیاز به ۷۲ میلیارد تومان اعتبار بوده تا بتوان این پیاده روها را ساماندهی کرد.

سرپرست منطقه هشت شهرداری قم ادامه داد: با مذاکراتی که با اداره کل راه و شهرسازی استان انجام‌شده، شهرداری پیشنهاد داده که این پیاده‌روها را با همکاری دو نهاد ساماندهی کنیم، به‌گونه‌ای که معابر و شریان‌های به سه بخش درجه اول و اصلی، معابر فرعی درجه‌یک و معابر فرعی درجه‌دو تقسیم شود.

وی خاطرنشان کرد: قرار شده اگر اداره کل راه و شهرسازی قیر را در اختیار شهرداری قرار بدهد، پخت آسفالت، توزیع و پخش آن را شهرداری بر عهده خواهد گرفت.

علی‌اکبری با تأکید بر اینکه اگر اداره کل راه و شهرسازی کمک نکند، باوجود اختصاص بودجه یک‌میلیاردی منطقه برای سال ۱۴۰۱ شهرداری امکان پیاده‌روسازی در این منطقه را نخواهد داشت، گفت: درواقع این وظیفه اداره راه و شهرسازی بوده و باید پس از تکمیل پیاده‌روها منطقه را تحویل شهرداری می‌داده است.

انتهای پیام/***