29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

توجه ویژه و تمرکز شهرداری قم به مباحث فرهنگی و نرم‌افزاری در سال ۱۴۰۱

شهردار قم از تمرکز بر ابعاد نرم‌افزاری و موضوعات فرهنگی در برنامه‌ها و پروژه‌های شهری در سال 1401 خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در دیدار با حضرت آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی با تأکید بر توازن در توسعه فیزیکی و فرهنگی شهر اظهار داشت: در سال‌های گذشته تلاش کردیم توسعه شهر را درشان شهر قم پیش برده و قم را به‌عنوان یک کلان‌شهر شیعی توسعه‌یافته و پیشرفته به جهان معرفی کنیم.

وی با اشاره به برخی از اقدامات و برنامه‌های شهرداری قم در سال ۱۴۰۰ و همچنین راهبردها و فعالیت‌های ۷ سال گذشته مجموعه شهرداری قم در قالب برنامه‌های عملیاتی ۵ ساله، ادامه داد: اجرای پروژه‌هایی شاخص در سال ۱۴۰۰ در چندین مرحله افتتاح و بهره‌برداری ازجمله ۱۰۰ پروژه شهری در ایام پایانی سال از اقدامات شاخصی بود که با تلاش تمامی کارکنان شهرداری قم به سرانجام رسید و تقدیم مردم شد.

دکتر سقائیان‌نژاد مهم‌ترین اولویت شهرداری در برنامه دوم عملیاتی قم ۱۴۰۴ توجه به مسائل نرم‌افزاری و فرهنگی دانست و تصریح کرد: باید سایر ارگان‌هایی که وظایف فرهنگی بر عهده دارند نیز در کنار شهرداری باشند و وظایف ذاتی خود را انجام دهند.

شهردار قم رسیدن به شرایط مطلوب فرهنگی را نیازمند همکاری، هم‌افزایی و حضور همه ارگان‌های فرهنگی شهر دانست و گفت: شهرداری به‌تنهایی نمی‌تواند در حوزه فرهنگ کارکرده و نتیجه مطلوبی کسب کند، رسیدن به شرایط مطلوب نیازمند حضور همه نهادهای فرهنگی در کنار هم با مدیریت واحد داشته و شهرداری برای این همکاری آمادگی صددرصدی دارد.

دکتر سقائیاننژاد توجه به مباحث مرتبط با فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت را از مهم‌ترین بخش‌های هویتی شهر قم دانست و تأکید کرد: ساخت المان‌ها و سردیس شهدا، تأسیس خانه موزه شهیدان زین‌الدین و شهید فخری‌زاده، کمک و همکاری در ساخت خانه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مشارکت و حمایت از برگزاری کنگره شهدا و همچنین نام‌گذاری معابر و پروژه‌ها به نام شهدا بخشی از فعالیت‌های فرهنگی شهرداری قم در این زمینه بوده است.

وی در پاسخ به خواست حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی مبنی بر توسعه فرهنگی شهر و تشکیل اتاق فکر در حوزه فرهنگ افزود: از تمام امکانات شهرداری در جهت توسعه فرهنگی استفاده می‌کنیم و طرح جامع فرهنگی شهر نیز با استفاده از نظرات بزرگان، دغدغه‌مندان و متخصصان حوزه فرهنگی و اجتماعی در حال تدوین است.

انتهای پیام/*****ن