29.8 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان توسعه و عمران

آغاز عملیات آسفالت‌ریزی پروژه تونل بلوار جمهوری اسلامی

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم از آغاز عملیات آسفالت‌ریزی پروژه تونل بلوار جمهوری اسلامی خبر داد.

سید ابوالفضل میریک امامی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز با اشاره به اهمیت پروژه تونل جمهوری اسلامی اظهار داشت: این پروژه با همه مشکلاتی که در حوزه تملک داشت متوقف نشده و شهرداری تلاش می‌کند در زمان مقرر این پروژه را به پایان برساند.

وی از آغاز عملیات آسفالت‌ریزی پروژه تونل بلوار جمهوری اسلامی خبر داد و تصریح کرد: زیرسازی این پروژه امروز به پایان رسیده و نخستین آسفالت‌ریزی آن از امروز بعد از ظهر ساعت ۷  اجرا می‌شود.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم اولویت‌ شهردار قم را اتمام پروژه‌های شاخص در سال ۱۴۰۱ دانست و تأکید کرد: خاک‌برداری پروژه تونل بلوار جمهوری اسلامی به طول ۴۵۰ متر هفته گذشته پایان یافت و تا امروز بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی در پایان با تشکر از همکاری ساکنین پیرامون پروژه و شهروندان منطقه دو خاطرنشان کرد: بدنه‌سازی پروژه نیز در حال انجام بوده و در دیواره سازی نیز ۷۰ درصد از برنامه زمان‌بندی جلو هستیم و کار را به پایان است، اما ادامه پروژه یا مدول نو یا گوشواره‌ای پروژه مشکلات تملکی دارد که توسط منطقه در حال پیگیری است.

میریک امامی همچنین از تشکیل کارگروه ویژه تملک توسط شهردار خبر داد و گفت: در پروژه تونل بلوار جمهوری اسلامی ۱۱ پلاک باقی‌مانده و توافقات اولیه آن باید در منطقه انجام شود و هنوز آزادسازی نشده که سازمان بتواند عملیات عمرانی آن را آغاز کند.

وی زمان موردنیاز برای اتمام پروژه تونل بلوار جمهوری اسلامی را دو ماه اعلام کرد و گفت: در صورت آزادسازی املاک و انجام آواربرداری زمین به سازمان تحویل داده می‌شود و بعدازاین مرحله زمان موردنیاز برای تکمیل پروژه دو ماه بوده تا کل پروژه به اتمام برسد، در حال حاضر نیز مراحل نهایی عملیات روی عرشه، کنار گذر که آزاد است انجام می‌شود.

انتهای پیام/****ن