36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

برگزاری آیین “آموزگار شهروند” در قم/معلمان فعال در حوزه ترویج فرهنگ شهروندی تجلیل شدند

با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم و اداره کل آموزش و پرورش استان از 14 نفر از معلمان فعال در حوزه ترویج فرهنگ شهروندی تقدیر شد.

به گزارش شهرنیوز، آیین «آموزگار شهروند» با هدف تجلیل و قدردانی از معلمان و آموزگان فعال در ترویج فرهنگ شهروندی و تربیت شهروند نمونه با حضور نرجس نیازمند عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر قم، سید احمد طباطبایی نژاد سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم و جمعی از معلمان ناحیه سه آموزش و پرورش استان در خانه موزه شهیدان زین‌الدین برگزار شد.

در این آیین از ۱۴ نفر از آموزگان و معلمانی که نقش بسزایی در ترویج فرهنگ شهروندی در بین دانش آموزان منطقه سه آموزش و پرورش استان داشتند با اهدای لوحی قدردانی به عمل آمد.

نرجس نیازمند عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر قم در بخشی از این آیین، تصریح کرد: از تمام فرهنگیان در ترویج فرهنگ شهروندی و تربیت نسل آینده با فرهنگ دینی نهایت قدردانی را دارم و از جامعه فرهنگی استان درخواست می‌کنم سایر همکاران خود را نیز در ترویج فرهنگ شهروندی بیش از گذشته تشویق کنند.

حجت‌الاسلام سیداحمد طباطبایی نژاد سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم نیز در این آیین با تأکید بر آمادگی شهرداری قم برای تعامل با آموزش و پرورش با هدف ترویج فرهنگ شهروندی، گفت: نهادینه‌سازی فرهنگ شهروندی و هم‌زیستی اگر از سنین کودکی و دوران شکل‌گیری شخصیت دانش آموزان انجام بگیرد، نقش همیشگی در زندگی افراد خواهد داشت.

همچنین سید حسین رضوی حائری رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه سه قم با اشاره به همکاری آموزش و پرورش با سازمان‌های تابعه شهرداری قم ابراز داشت: در طول سال برنامه‌های مختلفی در حوزه فضای سبز، فرهنگ شهروندی، مدیریت پسماند، تفکیک زباله و غیره با تعامل شهرداری در حال انجام است.

انتهای پیام/***ش