30.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

احداث فضای سبز بلوار غدیر قم در محدوده پل شهید حججی/احداث ۳۶۰۰ مترمربع فضای سبز

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از احداث فضای سبز بلوار غدیر در محدوده پل شهید حججی با وسعت بیش از 3 هزار و 600 مترمربعی خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به احداث فضای سبز بلوار غدیر در محدوده شهرداری منطقه هشت اظهار کرد: با توجه به اصلاحات هندسی انجام‌شده در محدوده پل شهید حججی و عرصه‌های ایجادشده برای ایجاد فضای سبز، در دو مسیر تندرو و کندرو بلوار غدیر اقدامات اولیه برای اصلاح بستر کاشت صورت گرفت.

وی با تأکید بر طراحی کاشت عرصه همزمان با اصلاح خاک بستر تصریح کرد: در طراحی کاشت عرصه تلاش شد با لحاظ ایمنی ترافیک و عبور و مرور شهری و رعایت اصول زیبایی منظر، تا حد ممکن از گونه‌های درختی و درختچه‌ای سازگار با اقلیم شهر استفاده شود تا علاوه بر احداث فضای سبز پایدار هزینه‌های نگهداری نیز کاهش یابد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه اجرای کامل آبیاری تحت‌فشار در این عرصه صورت گرفته است افزود: مساحت فضای سبز احداث‌شده بالغ‌بر ۳ هزار و ۶۰۰ مترمربع است که هزینه‌ای بالغ‌بر ۳.۵ میلیارد ریال در آن صورت گرفته است.

انتهای پیام/***