30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

انتقاد از عدم پیش‌بینی تجاری در طرح تفصیلی پردیسان قم/لزوم ایجاد تجاری‌های موقت

سرپرست منطقه هشت شهرداری قم از نبود سطح اشغال تجاری در طرح تفصیلی پردیسان انتقاد کرد و گفت: شهرداری برای رفع این مشکل به دنبال تجاری‌های موقت است.

محمدحسین علی‌اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به وضعیت خدمات شهرداری در منطقه پردیسان اظهار داشت: در سال گذشته ۱۷۹ مورد پروانه صادرشده که از این تعداد ۱۶۵ مورد احداث بنا و ۱۴ پروانه برای اصلاح بنا بوده است.

وی با بیان اینکه در منطقه هشت، تغییر کاربری یک موضوع مهم است که قرار شده در کمسیون ماده ۵ به این موضوع رسیدگی شود، افزود: در مناطق دیگر طبق طرح تفصیلی شهر قم، پلاک‌های معابر بالای ۱۲ متر می‌توانند ۲۰ درصد سطح اشغال همکف خود را تجاری بگیرند، اما در طرح تفصیلی منطقه هشت این مورد دیده نشده که متأسفانه اداره کل راه و شهرسازی با آن مخالفت می‌کند و این باعث ایجاد دکه‌های موقت شده است.

سرپرست منطقه هشت شهرداری قم ادامه داد: متأسفانه همین مخالفت‌ها باعث شده که در شهرداری منطقه هشت بیش از ۱۰۰ رأی ماده ۱۰۰ داریم که نمی‌توانیم برای آن تعیین تکلیف کنیم.

وی با بیان اینکه شهرداری برای رفع این مشکل به دنبال تجاری‌های موقت است که شورای شهر این لایحه را مصوب کرده اما فرمانداری و هیئت رفع اختلاف و نمایندگان دادگستری در سال گذشته با آن مخالفت کرده‌اند، تصریح کرد: شهرداری مجدداً بعد از ۶ ماه لایحه آن را به شورا فرستاده و امیدواریم با همکاری فرمانداری این مشکل حل شود.

انتهای پیام/***