37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

احداث بوستان بانوان منطقه ۵ شهر قم در سال ۱۴۰۱/اجرای پروژه آرام‌سازی تقاطع بلوار کبیری

مدیر منطقه پنج شهرداری قم از احداث بوستان بانوان این منطقه به مساحت بیش از 16 هزار مترمربع در سال 1401 خبر داد.

زین‌العابدین قراچورلوی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به برخی پروژه‌های منطقه پنج در سال جاری اظهار داشت: آرام‌سازی تقاطع بلوار کبیری یکی از پروژه‌های سال جاری است، زیرا پل عابر پیاده نتوانسته ارتباط بین دو محله را برقرار کند و باید این پروژه اجراشده و یک قسمت خیابان سنگ‌فرش می‌شود.

وی با بیان اینکه تقاطع نیز چراغ‌دار شده و سنگ‌فرش می‌شود تا مردم با امنیت و خیال راحت از معبر عبور کنند ابراز کرد: اصلاح رفوژ نیز داریم و باید یک وضعیت آرامی در این خیابان ایجاد شود، همچنین خیابان حاج رضایی و شیخ حسن مصلح نیز در صورت تصویب در کمیسیون ماده ۵ بازگشایی می‌شود.

مدیر منطقه پنج شهرداری قم از بازگشایی بوستان بانوان در منطقه خبر داد و گفت: در صورت تکمیل طرح بوستان، منطقه بلافاصله و در کمترین زمان عملیات اجرایی بوستان را با مساحت بیش از ۱۶ هزار مترمربع و با نام بوستان بصیرت در میدان ولیعصر(عج) آغاز می‌کند.

وی از تملک ادامه بلوار کبیری، بلوار نرجس، بلوار حضرت خدیجه(س) و پشتیبان بلوار پیامبر اعظم(ص) خبر داد و اظهار داشت: جمع بودجه عمرانی برای سال ۱۴۰۱ در حدود ۱۶۱ میلیارد تومان با افزایش ۵۰ درصدی بوده که بیشتر آن در بخش تملکات هزینه خواهد شد که حدود ۴۰ میلیارد تومان تملک اولیه برنامه‌ریزی‌شده است.

قراچورلوی در پایان پیشرفت ساختمان مادر آتش‌نشانی در این منطقه را بیش از ۳۰ درصد دانست و یادآور شد: تجهیز این ساختمان بسیار هزینه داشته و امیدواریم اعتبار موردنیاز آن را در اصلاحیه بودجه تأمین کنیم.

انتهای پیام/***