29.7 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان توسعه و عمران

پیش‌بینی تولید ۱۵۰ هزار تن آسفالت با اعتبار ۱۱۰۰ میلیارد ریالی در سال ۱۴۰۱

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم از پیش‌بینی تولید 150 هزار تن آسفالت با اعتبار 1100 میلیارد ریالی در سال جاری خبر داد و گفت: اولویت شوارع توسعه‌ای که جدول‌گذاری و زیرسازی شده و معابر مناطق کم برخوردار است.

سید ابوالفضل میریک امامی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، برنامه‌های سازمان توسعه و عمران شهرداری را تشریح کرد و گفت: در سال گذشته باوجود افزایش قیمت زیادی که داشتیم قیر موردنیاز توسط شهرداری مرکز خریداری و تحویل سازمان شد و پیش‌بینی امسال ۱۵۰ هزار تن با اولویت شوارع توسعه‌ای که جدول‌گذاری و زیرسازی شده و معابر مناطق کم برخوردار است.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم اعتبار بخش آسفالت سازمان را ۱۱۰ میلیارد تومان برای شهر قم اعلام کرد و با اشاره به لزوم داشتن معادن برای شهرداری یادآور شد: رویکرد استان در داشتن دو معدن حاکمیتی در شهر قم است، معدن رودخانه‌ای که مصالح زیرساختی و زیراساس شوارع را تأمین می‌کند، در سال گذشته ۲۵۰ هزار تن تولید و توزیع به سطح شوارع داشته است.

وی توسعه معدن رودخانه‌ای را در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته کمتر دانست و ابراز کرد: برای امسال تولید و توزیع مصالح زیرساختی ۲۰۰ هزار تن پیش‌بینی‌شده و بر اساس دستور استاندار، درصدد راه‌اندازی معدن کوهی برای کارخانه آسفالت به‌صورت حاکمیتی هستیم  که در این زمینه جلسات زیادی در حال برگزاری است.

میریک امامی ادامه داد: در صورت تملک معدن کوهی توسط شهرداری، برای نخستین بار صفر تا ۱۰۰ از تولید تا استخراج، حمل‌ونقل، توزیع و اجرا توسط شهرداری انجام‌شده و شهرداری قم در این بخش به خودکفایی کامل می‌رسد.

انتهای پیام/****ن