27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

کوتاه‌تر شدن زمان توافقات بین شهرداری قم و شهروندان

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر قم از کوتاه‌تر شدن توافقات ملکی بین شهرداری و شهروندان با تصویب یک استفساریه جدید در شورای اسلامی شهر قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، محسن محرری در سی و هشتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری این شورا برگزار شد، با اشاره به استفساریه در خصوص کسب مجوز در اعمال ماده ۱۰۱ اصلاحی قانون شهرداری، اظهار داشت: با توجه به بررسی‌های انجام‌شده در کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر در این زمینه، برخی اختیارات شورای شهر به شهرداری تفویض اختیار شده است.

وی، این استفساریه را مورد توجه قرار داد و گفت: یکی از ظرفیت‌های این استفساریه، کوتاه شدن زمان توافق بین شهرداری و شهروندان برای پیشبرد بهتر پروژه‌های عمران شهری است.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: بر مبنای این استفساریه، توافقات مالی همچنان باید در شورای اسلامی شهر قم تعیین تکلیف شود، اما توافق مستقیم با بنا نیازی به ارجاع به شورای شهر ندارد.

وی با اشاره به اخذ مجوز پرداخت مبلغ ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری مجتمع رفاهی یاسین در منطقه یک بابت تملک اعیانی مجموعه مذکور و انتقال سند آن به سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهری، اضافه کرد: این رقم بعد از مصالحه در کمیسیون حقوقی به این میزان تعیین‌شده است.

محرری طرح کمیسیون شهرسازی و معماری مبنی بر پروانه‌های ساختمانی را مورد اشاره قرار داد و اذعان کرد: هدف از این طرح اعتباربخشی به پروانه قبلی است.

انتهای پیام/***ش