33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به دنبال درآمد پایدار باشند/آمادگی مدیریت استان برای همکاری بیشتر با شوراهای شهر و روستا

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: باید مسیری در شهرداری‌های شهرهای اقماری و بخش‌ها دنبال شود تا به درآمد پایدار این مناطق منجر شود.

به گزارش شهرنیوز، ابراهیم معتمدی شامگاه شنبه در همایش اعضای شوراهای اسلامی استان قم که در سالن رضوان شهرداری قم برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مصادیق مهم مردم‌سالاری دینی در قانون اساسی، نهاد شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

وی با بیان اینکه بر این باور هستیم که شوراهای اسلامی شهر و روستا می‌توانند بخش عمده‌ای از مشکلات مردم را برطرف کنند، ابراز کرد: مباحثی مانند عمران شهری و توسعه یکی از تکالیف و رسالت‌های شوراها و شهرداری‌هاست و پارلمان‌های شهری باید نسبت به تمام مسائل فرهنگی و روزمره مردم برنامه و دقت نظر داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم ادامه داد: شوراهای اسلامی شهر و روستا با محوریت شهرداری و دهیاری‌ها باید به محور هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی برای حل معضلات مردم در تمام مباحث عمرانی، آسیب‌های اجتماعی و تفریحی و غیره تبدیل‌شده و فرآیند حل مشکلات در مسیر بهتری دنبال گردد.

وی با تأکید بر اینکه شوراها مصداق عملی نظرسنجی‌ها و دیدگاه‌های نخبگان بوده و در مدیریت استان نسبت به واگذاری بسیاری از امور در سطح محلی به شوراها نگاه مثبتی وجود دارد، اذعان کرد: لازم است تا با برخی اصلاحات در کارگروه‌های استانی، نماینده شهرداری و دهیاری‌ها در تصمیم‌گیری‌های پیرامون روستاها و بخش‌های تابعه و شهرهای اقماری حضورداشته باشد.

معتمدی خاطرنشان کرد: حدود ۱۵۷ میلیارد ریال برای بهسازی ۷ نقطه از راه‌های مواصلاتی و حادثه‌آفرین قم از محل مصوبات سفر به این استان تخصیص‌یافته است که بهسازی و رفع نقاط حادثه‌خیز محور قم -جعفریه از این جمله است.

وی با بیان اینکه در خصوص مشکل برق شهرستان کهک و جعفرآباد رویکردهای مثبتی در سطح استان شکل‌گرفته است، گفت: کمیته مشترکی برای جمع‌آوری ظرفیت‌های استان برای خدمت‌رسانی شایسته‌تر در روستاها و شهرهای اقماری باید بین مسئولان استانی و شهری تشکیل شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم در پایان بیان داشت: باید مسیری در شهرداری‌های شهرهای اقماری و بخش‌ها دنبال شود تا به درآمد پایدار این مناطق منجر شود.

انتهای پیام/****ش