35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فاوا

ارائه فعالیت ۷۰ سامانه شهری توسط سازمان فاوا شهرداری قم/تشکیل جلسات مستمر اتاق اندیشه‌ورز در سازمان

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم از فعالیت 70 سامانه خدماتی در سازمان فاوا خبر داد و گفت: این 70 سامانه در حوزه‌های برنامه‌ریزی و مدیریتی، خدمات شهری، حمل‌ونقل، فنی و عمرانی و سایر حوزه‌ها فعال هستند.

علی مؤمن حجازی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، از انطباق اساس‌نامه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم با قانون ماده ۸۸ شهرداری‌ها خبر داد و اظهار داشت: طی یکی دو ماه آینده استقلال هویتی سازمان فاوا به شکل دیگری رقم خواهد خورد.

وی استقلال قانونی سازمان فاوا را نقطه عطفی در عملکرد سازمان دانست و افزود: وابستگی سازمان به شهرداری ازنظر قانونی مانع عملکرد درست سازمان شده و یکی از نمودهای آن اجرای کند برنامه‌ها و عدم بازدهی کامل پروژه‌هاست.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم توجه به درآمدزایی سازمان را پس از استقلال آن مهم ارزیابی کرد و گفت: در کنار سرویس‌هایی که باید در کمترین زمان در اختیار شهروندان قرار گیرد، تشکیل اتاق اندیشه‌ورز در سازمان نخستین گامی بوده که برداشته‌شده است.

وی ویژگی‌های اتاق اندیشه‌ورز سازمان فاوا را موردبررسی قرارداد و تصریح کرد: جلسات اتاق اندیشه‌ورز به‌صورت مستمر تشکیل‌شده و علاوه بر متخصصان سازمان، از نخبگان حوزه فناوری نیز برای حضور در این جلسات دعوت می‌شود و موضوعات به‌صورت حوزه به حوزه و با یک نظام بندی مشخص موردبررسی قرار می‌گیرد تا خدمات جدیدی تعریف شود.

مؤمن حجازی به عملکرد سازمان فاوا در چند سال گذشته اشاره و ابراز کرد: خوشبختانه در چند سال گذشته اتفاقات خوبی در سازمان فاوا رقم خورده و بسیاری از زیرساخت‌های موردنیاز تأمین‌شده است و این قابلیت را به ما می‌دهد تا خدمات شهروندی را توسعه دهیم.

وی از فعالیت ۷۰ سامانه خدماتی در سازمان فاوا خبر داد و خاطرنشان کرد: این ۷۰ سامانه در حوزه‌های برنامه‌ریزی و مدیریتی، خدمات شهری، حمل‌ونقل، فنی و عمرانی و سایر حوزه‌ها فعال بوده و مجموع این خدمات در کنار سایر سیستم‌هایی که جنبه داخلی داشته مانند سیستم مالی در حال جمع‌آوری دیتا برای تعریف خدمات جدید است.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم یکی از وظایف اتاق اندیشه‌ورز را ساماندهی و نظام‌مند کردن دیتاهای ۷۰ سامانه فعال برشمرد و مطرح کرد: ما تلاش می‌کنیم امسال با کمک همین دیتاها و اتاق اندیشه‌ورز چند خدمت جدید را تعریف کرده و اجرایی کنیم.

وی اتاق اندیشه‌ورز را مجزا از کمیته فناوری شورای اسلامی شهر قم دانست و اذعان کرد: این اتاق اندیشه‌ورز در راستای توجه به ایده‌های جدید و با حضور افراد خوش‌فکر تشکیل‌شده و درنهایت با بررسی همه ابعاد ایده جدید وارد پروسه مالی و تصویب‌های قانونی خواهد شد و به شورای شهر فرستاده می‌شود.

مؤمن حجازی اولویت اتاق اندیشه‌ورز را توجه به‌ردیف بودجه سال ۱۴۰۱ سازمان عنوان کرد و یادآور شد: اتاق اندیشه‌ورز در پرداختن به ایده‌های جدید نخست به‌ردیف بودجه سال ۱۴۰۱ توجه می‌کند و سپس اولویت‌های شورای شهر را در نظر گرفته و درنهایت به زمان نتیجه کار و ظرفیت اجرایی آن توجه کرده تا در پروژه در کمترین زمان اجرایی شود.

وی شروع کار دوره جدید سازمان را در حوزه حمل‌ونقل و خدمات شهری اعلام و ابراز کرد: امیدواریم در چند ماه آینده بتوانیم چند خدمت جدید را به شهروندان ارائه کرده و در این حوزه پیش‌قدم باشیم.

انتهای پیام/***ن