33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان زیباسازی

بازسازی تمثال امام خمینی(ره) در میدان مرجعیت با اعتبار ۳۵۰ میلیون تومانی

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم از اجرای اِلِمان تمثال حضرت امام خمینی(ره) با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان در میدان مرجعیت خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان با اشاره به وقوع حادثه برای تمثال امام خمینی (ره) در میدان مرجعیت گفت: به علت حجم بالای خسارات وارده در این حادثه که در بامداد ۱۰ فروردین ماه توسط عده‌ای از معاندین به‌وقوع پیوست، امکان ترمیم اِلِمان قبلی وجود نداشت و باعث شد تا طراحی و اجرای تمثال جدید در دستور کار قرار گیرد.

وی مساحت این تمثال را ۶۶ متر مربع و در ۱۱ متر ارتفاع و عرض ۶ متر عنوان کرد و افزود: برای ساخت اِلِمان جدید با هدف افزایش ماندگاری و مقاومت از متریال فلز و پلی کربنات نسوز و نشکن استفاده شده است و هزینه‌ای بالغ بر ۳۵۰۰ میلیون ریال برای طراحی و اجرای آن در بخش‌های مختلف سازه و نورپردازی هزینه شده است.

جوادیان اجرا و ساخت این تمثال را در طول تنها ۲ هفته از ویژگی‌های مهم این پروژه دانست و گفت: با توجه به اهمیت و لزوم حفظ ارزش‌هایی که برخی با ایراد خسارت به این تمثال به‌دنبال آن بودند، طراحی و اجرای مجدد آن با قید فوریت و به‌صورت جهادی در دستور کار سازمان زیباسازی قرار گرفت و توانستیم همزمان با روز قدس عملیات نصب آن‌را به اتمام برسانیم.

سرپرست سازمان زیباسازی توجه ویژه به مفاهیم ارزشی اسلام و انقلاب در فضاسازی محیط شهری را از رویکردهای اصلی شهرداری قم اعلام کرد و گفت: شاخص‌های فرهنگی نظیر فرهنگ والای ایثار و شهادت و بزرگداشت و معرفی عالمان دینی و بزرگان و تأثیرگذاران جهان اسلام از رویکردهایی است که در شهرداری قم و برای اشاعه فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی و ترویج سبک زندگی برآمده از سیره‌ی اهل‌بیت علیهم السلام در شهر قم  به دنبال اجرای آن هستیم و مترصد معرفی این اقدامات به‌عنوان الگویی برای سایر شهرهای کشور نیز خواهیم بود.

انتهای پیام/*****