25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام شهردار قم به مناسبت روز جهانی قدس

شهردار قم با صدور پیامی فرا رسیدن روز جهانی قدس را گرامی داشت.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد با صدور پیامی فرا رسیدن روز جهانی قدس را گرامی داشت.

اقدام مدبرانه حضرت امام خمینی (ره) در نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، گویای این حقیقت است که مبارزه با استکبار و استعمار وظیفه و مأموریتی است الهی که به زمان و مکان محدود نمی‌شود.

انقلاب اسلامی ایران نقطه آغازی از تاریخ معاصر بود برای نشان داد فناپذیری ظلم طاغوتیان و نابودی عصیانگران و درنهایت به وقوع پیوستن خواست و اراده الهی برای آزادگی و رهایی از بندگی و تعیین سرنوشت به دست خود مردم.

نکته‌ای که بنیان‌گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران در پرتوی مشیت الهی توانست با ایجاد اتحاد و همبستگی در ملت آزاده، ثمره پیروزی بر ظلم مستکبران را برای دیگر ملت‌های آزاده جهان پدیدار سازد و جوانه‌های امید را در دل آزادگان جهان بیافریند.

راهپیمایی و گرامیداشت روز قدس در چهل و سومین سال برگزاری، نماد و نشانی است نه‌تنها برای اعلام حمایت از فلسطین و فلسطینیان، بلکه فریادی است از سوی تمام مستضعفان و آزادگان سراسر جهان برای تحقق وعده‌ی الهی در نابودی ظلم ظالمان و ستم مستکبران.

پس از ۲ سال محدودیت در برگزاری راهپیمایی حضوری در ایران اسلامی، امسال زمینه شرکت گسترده اقشار مختلف مردم در این رویداد بزرگ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فراهم آمده و طنین مرگ بر استکبار در سراسر این سرزمین و در بین آزادی‌خواهان جهان طنین‌انداز خواهد شد.

امیدوارم این حضور حماسی بار دیگر اتحاد، انسجام و همبستگی ملت ایران را برای تمام بدخواهان این نظام مقدس به رخ بکشاند تا بدانند هر خطایی در دشمنی با ایران و ایرانیان بدون پاسخ نخواهد ماند.

در پایان گرامی می‌داریم یاد و نام جاودانه بزرگانی که در راه حق و حقیقت و دفاع از مستضعفان جهان شهد شیرین شهادت را نوشیدند و بر تاریخ پر افتخار جبهه مقاوت اسلامی نام خود را ماندگار کردند.

سیدمرتضی سقائیان‌نژاد

شهردار قم

۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱