33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان توسعه و عمران

لزوم همکاری مالکان املاک در مسیر پروژه تونل بلوار جمهوری اسلامی قم/پروژه در صورت آزادسازی املاک ۳ ماهه تکمیل می‌شود

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم از لزوم آزادسازی 11 پلاک در مسیر اجرای پروژه تونل جمهوری خبر داد و گفت: در این زمینه نیازمند همکاری بیشتر مردم با شهرداری برای تملکات هستیم.

سید ابوالفضل میریک امامی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به وضعیت پروژه‌های مهم و اولویت‌دار سازمان توسعه و عمران، آخرین اقدامات برای پروژه تونل ادامه بلوار جمهوری اسلامی را موردتوجه قرار داد و اظهار داشت: تملکات از مهم‌ترین و پردردسرترین فعالیت‌های شهرداری در اجرای پروژه‌ها بوده که این تملک در بافت فرسوده و پرتراکم بیشتر همراه با مشکلات است.

وی با بیان اینکه تملک و آزادسازی پروژه‌ها باید در ابتدا انجام شود تا بتوانیم عملیات عمرانی پروژه را آغاز کنیم، ابراز کرد: در پروژه تونل جمهوری اسلامی و تونل غدیر این مشکل بیشتر وجود داشته و کار به‌کندی انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم اتمام تونل جمهوری را از اولویت‌های مهم مدیریت شهری در سال ۱۴۰۱ دانست و افزود: پروژه تونل امام حسین(ع) به طول ۴۵۰ متر مسیر که بالای ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و خاک‌برداری تونل هفته گذشته کامل شد و خاک‌برداری رمپ آن در حال انجام است.

میریک امامی ادامه داد: بدنه‌سازی پروژه نیز در حال انجام بوده و در دیواره سازی نیز ۷۰ درصد از برنامه زمان‌بندی جلو بوده و کار رو به پایان است، اما ادامه پروژه یا مدول ۹ یا گوشواره‌ای پروژه مشکلات تملکی داشته که توسط منطقه در حال پیگیری است.

وی از تشکیل کارگروه ویژه تملک توسط دکتر سقاییان نژاد برای این پروژه خبر داد و گفت: در پروژه تونل امام حسین(ع) ۱۱ پلاک باقی‌مانده و توافقات اولیه آن باید در منطقه انجام شود و هنوز آزادسازی نشده که سازمان بتواند عملیات عمرانی آن را آغاز کند که در این زمینه نیازمند همکاری بیشتر مردم با شهرداری برای تملکات هستیم.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم زمان موردنیاز برای اتمام پروژه تونل بلوار جمهوری اسلامی را سه ماه اعلام کرد و گفت: در صورت آزادسازی ۱۱ پلاک و انجام آواربرداری، زمین به سازمان تحویل داده می‌شود و بعدازاین مرحله زمان موردنیاز برای تکمیل پروژه سه ماه بوده تا کل پروژه به اتمام برسد؛ در حال حاضر نیز مراحل نهایی روی عرشه، کنار گذری که آزاد بوده انجام می‌شود.

وی اعتبار پروژه تونل بلوار جمهوری اسلامی را ۷۸ میلیارد تومان دانست و تصریح کرد: با تعدیل و مبالغی که تا امروز هزینه شده پروژه بیش از ۸۰ میلیارد تومان هزینه داشته و با ۲۵ درصد تاخیرات پیمانکار حدود ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه نهایی عملیات عمرانی کل پروژه خواهد شد.

انتهای پیام/****ن