30.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه عمرانی و درآمدهای نقدی منطقه ۵ قم در سال ۱۴۰۱

مدیر منطقه پنج شهرداری قم گفت: بودجه سال 1400 در مسائل عمرانی به‌صورت 100 تحقق پیدا کرد و در درآمدهای نقدی نیز بیش از100 درصد تحقق صورت گرفته است.

زین‌العابدین قراچورلوی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اولویت‌بندی طرح‌ها بر اساس حل مشکلات مردم و توسعه اقتصادی منطقه پنج شهر قم اظهار داشت: ملاقات مردمی و حضور در محلات در شناسایی مشکلات مؤثر بوده و در سال ۱۴۰۰ بخشی از زیرساخت‌ها انجام‌شده است.

وی به افزایش ۴۱ میلیاردی بودجه در اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰ اشاره کرد و کفت: بودجه سال ۱۴۰۰ در مسائل عمرانی به‌صورت ۱۰۰ تحقق پیدا کرد و در درآمدهای نقدی نیز بیش از۱۰۰ درصد تحقق داشته‌ایم، اما درآمدهای غیر نقدی درصد زیادی محقق نشده است.

مدیر منطقه پنج شهرداری قم ادامه داد: تقریباً در ۶ ماه دوم سال گذشته، ۵۰ درصد تحقق داشتیم و علت عدم تحقق در موارد دیگر به خاطر پروسه اداری که در سایر نهادها داشته است، مانند فرمانداری، انتقال سند در دفترخانه بوده داشته است و باید منتظر اجرای پروسه اداری باشیم و نیاز به تسهیل گری در کارهای شهرداری در سایر دستگاه‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه اجرای طرح‌ها و پروژه‌های شهرداری عامل پیشرفت شهر بوده و باید در این موارد توجه بیشتری شود تصریح کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری نیز منطقه نمی‌تواند مستقل عمل کند و سرمایه‌گذار باید با مرکز به توافق برسد و این نیز مشکلات خود را دارد.

قراچورلوی درآمد نقدی و غیر نقدی سال ۱۴۰۰ را اعلام و خاطرنشان کرد: در سال گذشته در ۶ ماه اول درآمد غیر نقدی حدود ۱۰ میلیارد تومان بوده اما در ۶ ماه دوم به ۵۳ میلیارد تومان رسیده و در جمع ۶۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیارد تومان درآمد غیر نقدی سال گذشته بوده است و در درآمد نقدی نیز ۹۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان وصول‌شده است.

انتهای پیام/***ن