31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

بهسازی بلوار خداکرم منطقه ۳ قم در سال جاری/اجرای عملیات اجرایی اتصال بلوار شهید رجایی به گمرک

مدیر منطقه سه شهرداری قم یکی از مهم‌ترین پروژه سال 1401 این منطقه را تکمیل بلوار خداکرم اعلام کرد و گفت: این عملیات شامل زیرسازی و آسفالت با سیستم WR بوده که حدود هفت میلیارد تومان برای آن اعتبار تخصیص داده‌شده است.

مهرداد روحانی وزیری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، بودجه سال ۱۴۰۱ منطقه سه را عددی بالغ‌بر ۷۳ میلیارد تومان در حوزه عمرانی دانست و اظهار داشت: بر اساس بودجه تصویب‌شده برای منطقه، پروژه‌های شاخصی تعریف‌شده ولی اولویت بر اتمام پروژه‌های ناتمام است.

وی یکی از مهم‌ترین پروژه سال ۱۴۰۱ منطقه سه را تکمیل بلوار خداکرم اعلام کرد و گفت: کارهایی که در این بلوار باید انجام شود شامل زیرسازی و آسفالت با سیستم WR بوده که حدود هفت میلیارد تومان برای آن اعتبار تخصیص داده‌شده است که مسیر اجرای پروژه از ابتدای خیابان شهید رجایی تا پل شهید دستغیب را شامل می‌شود.

مدیر منطقه سه شهرداری قم با بیان اینکه در این پروژه تخریب زیادی باید انجام شود و اجرای آن در چند فاز برنامه‌ریزی‌شده که فاز نخست آن را امسال اجرایی می‌کنیم تصریح کرد: بر اساس زمان‌بندی انجام‌شده در ۶ ماه اول سال تکمیل می‌شود و چون دستگاه چند کار زیرسازی، جمع‌آوری آسفالت قدیمی را به‌صورت هم‌زمان انجام می‌دهد که امیدواریم زودتر از زمان‌بندی کار به اتمام برسد.

وی یکی دلایل اجرای پروژه به‌صورت فازبندی را عدم مسدود شدن مسیر دانست و ابراز کرد: بلوار خداکرم یکی از شریان‌های اصلی منطقه بوده و برای مدیریت ترافیک و عدم مسدودسازی مسیر پروژه به‌صورت فازبندی اجرا می‌شود و با توجه به سرعت‌بالای دستگاه WR می‌توانیم کمترین زمان محدودیت ترافیکی را در این مسیر داشته باشیم.

روحانی ادامه و تکمیل بلوار شهید رجایی را نیز یکی دیگر از پروژه‌های شاخص سال ۱۴۰۱ منطقه اعلام کرد و گفت: بلوار شهید رجایی تا گمرک وضعیت مناسبی نداشته و با پیگیری‌های دادستانی و شهرداری امیدواریم در سال جاری آن را تکمیل کنیم که حدود ۵ میلیارد تومان اعتبار برای موضوعات جدول‌گذاری و زیرسازی به میزان ۵۰۰ متر در نظر گرفته‌شده است

انتهای پیام/***ن