36 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

تشریح برنامه‌های سازمان مدیریت پسماند قم به مناسبت روز زمین پاک

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، ویژه‌برنامه‌های این سازمان به مناسبت روز جهانی زمین پاک را تشریح کرد.

به گزارش واحد خبر سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، سیدعبدالله میرابراهیمی با گرامیداشت فرارسیدن هفته زمین پاک تصریح کرد: برنامه‌های سازمان به مناسبت این هفته به احترام همزمانی با شهادت مولی‌الموحدین علی (ع) و شب‌های قدر با چند روز فاصله برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: روز دوم اردیبهشت به‌عنوان روز جهانی زمین پاک برای پاسداری از زمین و خاک و حفاظت از آن به‌عنوان تنها سیاره قابل زیستن نام‌گذاری شده است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم ابراز کرد: این نام‌گذاری که در ایران به نام هفته زمین پاک انجام‌شده برای یادآوری، تأکید و اهمیت حفظ محیط‌زیست به‌ویژه اهمیت حفظ زمین اعم از آب، خاک، هوا و حفظ چرخه‌های طبیعی و در نهایت تلاش برای حفاظت از محیط‌زیست برای نسل حاضر و امانت‌داری مواهب و منابع طبیعی برای نسل آینده است.

وی با اشاره به شعار امسال، عنوان کرد: روز جهانی زمین پاک، روزی برای افزایش سطح آگاهی شهروندان در جهت مسائل زیست‌محیطی است و با توجه به شعار امسال که “سرمایه‌گذاری در زمین با کاهش پلاستیک” بوده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

میرابراهیمی یادآور شد: یکی از مهم‌ترین موضوعات مرتبط با زمین در مدیریت صحیح پسماندها بوده چراکه امروزه پسماند یکی از مهم‌ترین عوامل تهدید حیات زمین و آلودگی خاک محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: برگزاری مراسم تقدیر از همیاران بازیافت، اکران تبلیغات محیطی، رونمایی از مجموعه دوم انیمیشن‌های فرهنگ شهروندی، توزیع سفره‌های نان در غرفه‌های بازیافت ازجمله اقدامات سازمان در این ایام است.

انتهای پیام/***ن