38.1 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

شهرداری قم برای بوستان نوستالژی”نجمه” در سال‌های گذشته چه اقداماتی انجام داده است؟

در سال‌های گذشته اقدامات مختلفی شهرداری قم برای بهسازی و ساماندهی بوستان نجمه انجام داده و حدود یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای بهسازی و مناسب‌سازی و بیش از دو میلیارد تومان برای نگهداری این بوستان هزینه کرده است.

به گزارش واحد خبر منطقه هفت شهرداری قم، بوستان نجمه خاتون را باید یکی از قدیمی‌ترین و نوستالژی ترین مکان‌ها، پارک‌ها و بوستان‌های شهر قم دانست که با قرار گرفتن در یکی از شاهراه‌های ترددی و بافت قدیمی شهر، خاطرات زیادی را برای سال‌های متمادی در دل خود جای‌داده است.

این بوستان علیرغم وجود مالکیت توسط آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، ولی با همکاری شهرداری قم، طی این سال‌ها همواره مورد استقبال شهروندان و زائران قرار گرفته است.

در همین زمینه منطقه هفت شهرداری قم در جهت سیاست کلی شهرداری در جهت تأمین فضاها و بوستان‌های اختصاصی بانوان، ساماندهی بخشی از بوستان نجمه خاتون را به‌عنوان تنها بوستان بانوان منطقه هفت در دستور کار قرار داده و عملیات بهسازی بوستان نجمه را انجام داده است.

در سال‌های گذشته اقدامات مختلفی شهرداری قم برای بهسازی بوستان نجمه انجام داده است که برخی از این فعالیت‌ها و اقدامات شامل احداث پیاده‌روسازی در ضلع غربی بوستان نجمه بااعتباری بالغ‌بر ۲۰۰ میلیون تومان، احداث زمین ورزشی چندمنظوره برای فوتبال، بسکتبال و والیبال بااعتباری بالغ‌بر ۲۰۰ میلیون تومان، احداث زمین بدمینتون با هزینه‌ای برابر ۱۰۰ میلیون تومان، خرید و نصب مبلمان پارکی به تعداد ۳۰ عدد از قبیل نیمکت و سطل زباله به مبلغ ۸۰ میلیون تومان و نصب آب‌سردکن در بوستان به مبلغ ۱۵میلیون تومان است.

همچنین اتصال فاضلاب سرویس‌های بهداشتی به شبکه فاضلاب شهری به طول ۱۲۰ مترمربع و حذف چاه‌های جذبی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان، اجرای شبکه روشنایی ایمن با تعداد ۲۷ پایه و بازسازی تابلوهای برق و نصب پروژکتور به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان، احداث دو زمین‌بازی کودکان با اعتباری بالغ‌بر ۲۰۰ میلیون تومان، خرید و نصب آبگرمکن خورشیدی به مبلغ ۳۰ میلیون تومان، فن کشی محدوده بوستان بانوان و جدا کردن بخش عمرانی به مبلغ ۵۰ میلیون تومان و ساخت سازه جایگاه شارژ موبایل و وسایل برقی به مبلغ ۸ میلیون تومان انجام‌شده است.

لازم به ذکر است بوستان نجمه خاتون(س) در ابتدای خیابان فاطمی (دور شهر) در منطقه هفت واقع‌شده است.

انتهای پیام/***ن