35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

کاهش استفاده از گونه‌های گیاهی ‌آب‌بر در بلوار شهید سلیمانی قم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: در راستای استفاده از گونه‌های گیاهی کم‌آب‌بر در فضای سبز شهر قم کاهش سطوح چمن‌کاری در بلوار شهید سلیمانی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان از کاهش سطوح چمن‌کاری در بلوار شهید سلیمانی خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اینکه بلوار شهید سلیمانی یکی از پرترددترین محورهای شهر قم بوده و از لحاظ منظر شهری اهمیت بالایی دارد، احداث فضای سبز و نگهداری آن نیز اهمیت بالایی دارد.

وی با اشاره به اهتمام سازمان پارک‌ها برای تأمین زیبایی منظر در بلوار شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این محور در اصل بستر رودخانه است و محدودیت‌های خاصی در استفاده از گونه‌های گیاهی وجود داشته و باید تا حد ممکن از گیاهان پوششی استفاده‌شده و کاشت درخت در آن ممنوع است و عموماً از پوشش چمن به‌عنوان گیاه پوششی در بخش‌های قدیمی استفاده‌شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم اضافه کرد: با توجه به محدودیت‌های کاشت چمن در شهر و همچنین لزوم زیباسازی محور، تلاش شده با رعایت و لحاظ محدودیت‌های استفاده از گونه‌های گیاهی و توجه به دستورالعمل‌های شرکت‌ آب منطقه‌ای، در بازطراحی محور از گونه‌های گیاهی استفاده‌شده که با عنایت به محدودیت‌ها به زیبایی محور هم توجه شده و سطوح چمن‌کاری کاهش یابد.

وی با اشاره به بخش‌های کاشته‌شده در محدوده منطقه سه و هفت افزود: در این بخش‌ها از گیاهان پوششی کم‌آب‌بر استفاده‌شده و در بخش‌های دیگر بازطراحی صورت گرفته و برداشت چمن در حال انجام است تا در آستانه فصل بهار کاشت گونه‌های گیاهی جدید انجام شود.

انتهای پیام/***