33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای مترو و نوسازی اتوبوس شهری در قم

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم از اختصاص 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای پروژه مترو و نوسازی اتوبوس شهری در روزهای پایانی سال گذشته خبر داد.

سیدمرتضی حسام‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به شهرداری قم اظهار داشت: مجوز این اوراق مشارکت در ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۰ انجام‌شده است.

وی با بیان اینکه این اوراق مشارکت برای دو موضوع مهم تخصیص‌یافته است، ابراز کرد: ۶۰۰ میلیارد از این اوراق مربوط به پروژه قطار شهری و ۱۰۰ میلیارد آن مربوط به نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم ادامه داد: فروش نهایی این اوراق تا شهریورماه سال جاری انجام می‌شود و مبلغ آن به‌حساب شهرداری برای هزینه کرد در این دو پروژه واریز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قطار شهری در معرض تست گرم و بعدازآن بهره‌برداری قرار دارد و طبیعتاً نیازهای ارزی، تجهیزاتی و تأسیساتی بسیار زیادی دارد، گفت: این مبلغ کمک خوبی برای پیشبرد این پروژه است.

حسام نژاد خاطرنشان کرد: در خصوص اتوبوس‌رانی وضعیت بهتری داریم، چراکه در دوسال گذشته قریب به‌اتفاق اتوبوس‌های شهرداری قم نوسازی شده است و در حال حاضر شرایط مناسبی نسبت به سایر کلان‌شهرها داریم و با تزریق نقدینگی برای نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی تا چند سال آینده در این زمینه نیاز به نقدینگی جدی نداریم،

انتهای پیام/****ع