32.6 C
شهر مقدس قم
۶ خرداد ۱۳۹۸
ورود / عضویت
Image default
اخبار سازمان فاوا اخبار مهم

نشست تخصصی شهر هوشمند در قم برگزار شد

نشست تخصصی شهر هوشمند با حضور یزدانپناه رئیس ستاد شهر هوشمند قم و جمعی از فعالان حوزه فناوری اطلاعات استان قم، در محل ستاد هوشمند سازی استان برگزار شد.

در این نشست تخصصی، پرفسور ابوالفضل بهشتی، استاد دانشگاه و عضو اتاق فکر اتحادیه اروپا، به بررسی ابعاد مختلف شهر هوشمند پرداخت و خاطرنشان کرد: شهر هوشمند مقوله‌ای با ابعاد بسیار گسترده است که باید به همه ابعاد مختلف آن پرداخته شود.
وی حوزه علمیه را دارای ظرفیت بالایی دانست و ابراز داشت: حوزه علمیه می‌تواند با توجه به ظرفیت‌های خود، در زمینه شهر هوشمند پیشرو باشد و مدل ارائه دهد.
سخنران این نشست، حضور فلاسفه غربی در کنار جامعه شناسان را زمینه‌ساز رشد و توسعه شهری دانست و یادآور شد: در سرزمین‌های اسکاندیناوی که از این مدل پیروی نمودند، امروز شاهد بالاترین سطح حضور تکنولوژی در زندگی مردم هستیم.
وی با تأکید بر قابلیت ویژه بحث هوشمندسازی در تولید اشتغال، اظهار داشت: اقتصاد چرخنده یکی از مفاهیم کلیدی است که در بحث شهر هوشمند، باید به آن پرداخته شود.
بهشتی با تأکید بر لزوم توجه به ویژگی‌های هر شهر در بحث هوشمندسازی، ابراز داشت: قم شهری زیارتی است که باید با تمام خصوصیات یک شهر مقدس و زیارتی در بحث شهر هوشمند آن مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.
شایان ذکر است در این نشست که با حضور یزدان‌پناه، رئیس ستاد شهر هوشمند قم برگزار شد، کارشناسان و فعالان حوزه فناوری اطلاعات استان، به تبادل نظر پیرامون شهر هوشمند پرداختند.