35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

سدمعبر معضلی چند جانبه/ضرورت عزم استانی برای حل مشکلات سدمعبر در قم

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم با بیان اینکه هیچ وانت بار و دستفروشی مجوز سدمعبر و فعالیت ندارد، گفت: موضوع سد معبر نیازمند عزم چند جانبه است و باید به صورت اصولی پیگیری شود.

به گزارش شهرنیوز، عرض کم معابر در خیابان‌های پرتردد قم و سد معبر مغازه‌ها و وانت بارها موضوعی است که سالهاست مشکلات عدیده‌ای برای شهروندان به همراه داشته است؛ از طرفی برخورد با این تخلفات نارضایتی‌هایی نیز به همراه دارد.

از دیگر سو با توجه به افزایش خودروها نیاز شهروندان به خدمات خودرویی نیز زیاد شده است و این موضوع شهروندان و عابران را با مشکل سد معبر توسط تعمیرگاه‌ها مواجه کرده است.

پلیس نیز تنها قادر به اعمال جریمه این خاطیان است که به گفته شهروندان، این اعمال قانون کافی نبوده و جریمه در نظر گرفته شده ۳۰ هزار تومان است و طبیعی بوده که این مبلغ نمی‌تواند بازدارندگی خاصی داشته باشد.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم در این زمینه معتقد است: نسبت به گذشته وضعیت سدمعبر در قم بهتر شده و این موضوع در مقایسه با دیگر کلانشهرها بیش از پیش محسوس است.

احمدرضا شفیعی با بیان اینکه هیچ وانت بار و دستفروشی مجوز سدمعبر و فعالیت ندارد تصریح کرد: این موضوع یک استثنا هم دارد، برخی از شهروندان که معیشت مناسبی ندارند براساس برنامه ریزی‌های به عمل آمده، برای فعالیت این افراد جانمایی شده تا هم کسب درآمد کنند و هم ساماندهی مناسبی صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه برخی اتفاقات یک بعدی نیست و نمی‌توان تنها از شهرداری توقع داشت تصریح کرد: موضوع سد معبر نیازمند عزم چند جانبه است و باید به صورت اصولی پیگیری شود؛ بسیاری از این مشکلات طی سال‌های گذشته ایجاد و انباشته شده است.

ساماندهی متکدیان در مرکز غربالگری

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم در خصوص ساماندهی متکدیان اطراف حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران گفت: ۵۰ تیم به صورت شبانه روز در حال گشت زنی و نظارت هستند و در صورت مشاهده این افراد به مرکز غربالگری هدایت می‌شوند.

وی جمع آوری و آماده سازی محلی برای اسکان متکدیان را از وظایف شهرداری برشمرد و افزود: این مرکز طی ۴ سال گذشته آماده شده و ۲۴ ساعته افرادی که جمع آوری می‌شوند در این مرکز نگهداری می‌شوند.

انتهای پیام/***ح