37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

رفع مشکلات محله دروازه ری قم نیازمند بودجه‌های ویژه است

مدیر منطقه یک شهرداری قم گفت: با توجه به بافت فرسوده و کوچه‌های بسیار کم‌عرض، مشکلات زیادی برای اهالی به وجود آمده که در این زمینه نیاز است که یک توجه استانی و ملی به این محدوده شود و مقامات مسئول با رایزنی‌های بیشتر بودجه‌های خاص دولتی موردنیاز بازسازی این محلات را جذب کنند.

به گزارش واحد خبر منطقه یک شهرداری قم، مجید محمدرضاخانی در بازدید از محله دروازه ری، با تأکید بر لزوم ایجاد فضای نشاط‌آور برای شهروندان و به‌ویژه جوانان اظهار داشت: مردم قم از پیشگامان انقلاب اسلامی بوده‌اند و اهالی این محله نیز یکی از محورهای اصلی انقلاب در شهر قم بوده و می‌بایست توجه ویژه‌ای به این محله شود.

وی با بیان اینکه اهالی این محل یکی از قدیمی‌ترین ساکنان بومی قم بوده که در دوره هشت سال دفاع مقدس نیز شهدای زیادی را تقدیم انقلاب نموده‌اند، ابراز کرد: به مردم این محله به‌شدت مدیون هستیم اما متأسفانه از نظر پیشرفت جزو محلات کمتر برخوردار کلانشهر قم بوده و نیاز است که از طرف همه نهادها توجه ویژه‌ای به این محله شود.

مدیر منطقه یک شهرداری قم افزود: با توجه به بافت فرسوده و کوچه‌های بسیار کم‌عرض، مشکلات زیادی برای اهالی به وجود آمده که در این زمینه نیاز است که یک توجه استانی و ملی به این محدوده شود و مقامات مسئول با رایزنی‌های بیشتر بودجه‌های خاص دولتی موردنیاز بازسازی این محلات را جذب کنند.

وی با تقدیر از همکاری شهروندان این منطقه عنوان کرد: این محله از نظر فضای سبز شرایط مناسبی نداشته و سرانه فضای سبز بسیار پایینی دارد که مدیریت شهری تلاش‌های مستمری برای رفع این مشکل در دست اقدام دارد.

محمدرضاخانی ضمن ابراز خرسندی و امیدواری به نگاه خاص مدیران استان بخصوص استانداری و شهرداری قم در ایجاد تحول و آبادانی در این محله، از شهروندان درخواست کرد با همراهی و همکاری، شهرداری را در اجرای بهتر و سریع‌تر پروژه‌ها یاری کنند تا بتوانیم فضای بهتر و درشان شهروندان ایجاد نمائیم.

گفتنی است در این بازدید مشکلات مرتبط با کمبود فضاهای فرهنگی، فضای سبز و موضوعات مرتبط با اطراف مساجد محله و همچنین بازار کهنه موردبحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/***