29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

تشکیل و آغاز به کار مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر قم

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قم از تشکیل و آغاز به کار مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سید محمدحسین دهناد در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر قم با آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور، نحوه عملکرد مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر قم را تشریح کرد و اظهار داشت: در شورای اسلامی شهر قم ۶ کمیسیون تخصصی وجود دارد که متناظر آن‌ها کارگروه‌هایی در مرکز پژوهش‌ها تشکیل‌شده است.

وی با اشاره به اعضای مرکز پژوهش شورای اسلامی شهر قم، گفت: اعضای این مرکز پژوهش، از اساتید دانشگاه و نخبگان حوزه علمیه بوده که موضوعات کمیسیون‌ها در این کمیته‌ها موردبررسی علمی قرار می‌گیرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قم به آخرین رهنمودها و توصیه‌های آیت‌الله اعرافی در دیدارهای گذشته اشاره و یادآور شد: افزایش بودجه سال ۱۴۰۱ می‌توانست تا ۱۰ هزار میلیارد تومان باشد اما شهرداری نمی‌تواند تنها به درآمد عوارض ساختمانی و ساخت‌وساز متکی باشد.

به گفته وی، با همین شرایط بودجه چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی قابلیت افزایش داشته و اگر ما به موضوع سرمایه‌گذاری نگاه دقیقی داشته باشیم و املاک و زمین‌های محدوده شهری را با توجه به ماده ۱۰۱ شهرداری‌ها بررسی کنیم می‌توانیم به این مهم دست پیدا کنیم.

دهناد ادامه داد: یکی دیگر از راه‌های افزایش بودجه، جذب اعتبارات ملی است که شاهد فعالیت و تلاش بیشتر شهرهای دیگر در این حوزه هستیم و همچنین موضوعات داخلی شهرداری و اجرای طرح تفصیلی بدون فشار بر مردم می‌توانیم بودجه را افزایش دهد.

وی نگاه شورا را در تصویب بودجه، برنامه محور دانست و تأکید کرد: کمیسیون عمران و حمل‌ونقل و ترافیک تلاش کرده در بررسی بودجه بسیار برنامه محور پیش رفته و در این راستا سند هشت برگی در حوزه حمل‌ونقل و بار در نظر گرفتن اسناد بالادستی تدوین شد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قم حوزه عمران را نیز مورد توجه قرارداد و خاطرنشان کرد: در حوزه عمران نیز اولویت بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است، اما وضع موجود با موضع مطلوب بسیار فاصله داشته و بسیاری از پروژه‌های مهم مانند بست شرقی در مرحله طراحی است.

وی با اشاره به فعالیت‌های مرکز پژوهش‌های شورا، گفت: تلاش زیادی برای راه‌اندازی این مرکز انجام‌شده است و سعی شده با دانشگاهیان ارتباط گرفته و علاوه بر نخبگان در حوزه عمران با نخبگان حوزه اقتصاد شهری نیز ارتباط برقرارشده است.

انتهای پیام/***ن