35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پایانه‌ها

جابجایی یک‌میلیون و ۵۷۰ هزار مسافر از طریق پایانه‌های مسافربری قم در سال ۱۴۰۰

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم از جابجایی یک‌میلیون و 570 هزار مسافر از طریق پایانه‌های مسافربری این سازمان در سال 1400خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، در سی و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم، لایحه اخذ مجوز بودجه ۱۴۰۱ سازمان پایانه‌های مسافربری به مبلغ ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان با اکثریت آرای اعضای شورای شهر تصویب شد.

این در حالی است که بودجه مصوب سال ۱۴۰۰ این سازمان ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون بود که در متمم و اصلاح آن به ۹ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان رسیده بود که با مقایسه این اعداد و ارقام کاهش حدود ۳ درصدی بودجه به چشم می‌خورد و این سؤال پیش می‌آید، چرا؟

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم در پاسخ به این سؤال، با بیان اینکه بودجه امسال بدون کمک شهرداری مرکز است اظهار داشت: با حذف کمک شهرداری مرکز به این سازمان، در سال جاری باید ۱۰۰ درصد افزایش درآمد داشته باشیم.

سیدرضا حسینی در ادامه به آماری درباره سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری اشاره کرد و افزود: در سال ۹۵ آمار خروجی مسافر از پایانه‌ها یک‌میلیون و ۹۷۰ هزار نفر بوده، درحالی‌که سال ۱۴۰۰ با وجود فرازوفرود کرونا آمار نهایی یک‌میلیون و ۵۷۰ هزار نفر رسیده است که این آمار و ارقام نشان می‌دهد که کار زیادی در پیش داریم.

انتهای پیام/***ح