33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

لزوم بازدید اصحاب رسانه از پروژه‌های ناتمام شهری قم

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم بازدید اصحاب رسانه از پروژه‌های نیمه‌تمام شهری را راهکاری برای رفع گِره‌های مدیریت شهری مطرح کرد و خواستار حضور مسئولان استانی در این بازدیدها شد.

به گزارش شهرنیوز، مهدی کلانترزاده با اشاره به پروژه ناتمام پارکینگ شرقی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) تأکید کرد: تردیدی نیست که وضعیت فعلی آن محدوده به‌ویژه به‌عنوان یکی از ورودی‌های حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) در شأن قم نیست.

وی افزود: البته افتتاح پیاده‌راه‌های مختلف در اطراف حرم مطهر مانند باغ‌راه بهار، پیاده‌راه بازار، پیاده‌راه انقلاب و پیاده‌راه آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) نشان از عزم شهرداری برای آرام‌سازی این محدوده داشته تا مردم و زائران عزیز بتوانند با آرامش لازم و کافی به زیارت مُشرّف شوند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم در ادامه به برخی مشکلات پروژه‌های مدیریت شهری توجه داد و گفت: مشکلات حقوقی، مسائل مربوط به میراث فرهنگی و همچنین مُشاع بودن برخی زمین‌ها و مسائل مربوط به ارث سبب می‌شود تا تملک برخی زمین‌ها و به ثمر رساندن برخی پروژه‌ها با مشکل مواجه باشد.

وی تصریح کرد: بالاخره مشکل برخی از پروژه‌های مدیریت شهری باید حل شود که پارکینگ شرقی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) هم از آن جمله است و امید می‌رود که گِره کور چندساله این پروژه با پیگیری‌های اخیر باز شود.

کلانترزاده همچنین یادآور شد: مدیریت شهری علاوه بر زمینه‌سازی برای بازدید اصحاب رسانه از پروژه‌های شیک و افتتاح آن‌ها، تورهای قم‌گردی برای معرفی گِره‌های مدیریت شهری را نیز با حضور اصحاب رسانه و مسئولان فراهم کند تا این اقدام، زمینه‌ای برای نقد بیشتر رسانه‌ها و ارائه راهکارها باشد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم در ادامه خاطرنشان کرد: مردم عزیز و همشهریان محترم توجه داشته باشند که برخی پروژه‌های مدیریت شهری در قم دارای مسائل حقوقی است که البته امیدواریم این مسائل با همراهی مسئولان شهر و استان پیگیری و مرتفع شود.

منبع: خبرگزاری فارس

انتهای پیام/***