34.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

با مشارکت شهرداری قم برگزار شد؛ اجتماع باشکوه مردم قم در اعلام انزجار از اهانت به تمثال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی

اجتماع باشکوه مردم قم به‌منظور اعلام انزجار از هتک حرمت به تمثال حضرت امام خمینی(ره) در آستان روز جمهوری اسلامی با مشارکت شهرداری قم برگزار شد.

به گزارش شهرنیوز، مردم شریف استان قم در اجتماعی باشکوه با اعلام انزجار از حرکت مذبوحانه برخی ایادی استکبار در آتش زدن تمثال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر بر پشتیبانی و حمایت خود را از نظام و انقلاب و بزرگداشت یاد و نام حضرت امام خمینی(ره) تأکید کردند و با آرمان‌های امام و انقلاب تجدید میثاق کردند.

اقشار مختلف مردم قم در این تجمع از مسئولان درخواست کردند تا با مسببان این اهانت که قلب مؤمنین و دوستداران اسلام و انقلاب را در روزهای سراسر اقتدار این مرزوبوم به درد آورده است، برخورد قاطع و انقلابی نماید.

اجرای گروهی سرود “سلام فرمانده” و اختتامیه طرح نوروزی کریمه اهل‌بیت علیهم‌السلام از دیگر برنامه‌هایی بود که هم‌زمان با این اجتماع و با مشارکت سپاه استان قم، شهرداری قم و برخی دیگر از نهادهای استان برگزار شد.

تمثال مبارک حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۹۸ به همت شهرداری قم ساخته و در میدان مرجعیت در بلوار حضرت آیت‌الله‌العظمی بروجردی نصب شده بود، چهارشنبه‌شب موردحمله برخی از اغتشاش‌گران قرارگرفته و به آتش کشیده شد و در ساعت ۲:۳۶ بامداد بااطلاع به سامانه ۱۲۵، تیم اطفاء حریق آتش‌نشانی قم به میدان مرجعیت اعزام و علی‌رغم تلاش‌های انجام‌شده، بخش قابل‌توجهی از این تمثال براثر آتش‌سوزی از بین می‌رود.

***