35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

پیشگیری از حوادث مرگبار گازگرفتگی چادرهای مسافرتی در قم

سخنگوی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: نیروهای این سازمان از ابتدای تعطیلات نوروزی از بروز ده‌ها حادثه مرگبار گازگرفتگی در چادرهای مسافرتی پیشگیری کردند.

حمید کریمی در حاشیه بازدید اصحاب رسانه از ستاد تسهیلات و خدمات سفر شهرداری قم در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: روشن کردن پیک نیک و سایر وسایل گرمایشی گازی بدون رعایت نکات ایمنی یکی از نگرانی‌های اصلی کمیته ایمنی و امداد ستاد تسهیلات سفر است.

سخنگوی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم ادامه داد: نیروهای امدادی سازمان آتشنشانی قم با مجهز شدن به دوربین‌های حرارتی به صورت شبانه‌روزی در تلاش هستند تا حادثه ناگوار و جبران ناپذیری در چادرهای مسافرتی برپا شده در بوستان‌های قم بوجود نیاید.

وی با بیان اینکه از ابتدای تعطیلات نوروزی خودروهای امداد و نجات در بوستان‌ها و مراکز مسقف اسکان مسافران مستقر شده‌اند، تاکید کرد: رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از وقوع حوادث تلخ و جبران ناپذیر مساله‌ای است که باید مورد توجه مسافران باشد.

سخنگوی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: از ابتدای سال جاری و آغاز تعطیلات نوروزی موردی از مرگ یا حادثه ناگوار ناشی از اسکان در بوستان‌های شهر قم گزارش نشده است.

کریمی با بیان اینکه ۷ خودرو به همراه ۲ دستگاه موتور سیکلت مجهز به واتر میست، در بوستان‌های شهر مستقر هستند، عنوان کرد: همزمان با سال جدید ۱۰ دستگاه جدید «AFT » برای سهولت در اطفای حریق و کارآمدی بیشتر نیروهای امداد و نجات خریداری و در اختیار سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهر قم گذاشته شده است./***