39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

از آماده‌باش ۴ هزار نیروی شهرداری تا خدمات‌رسانی ۲۷۰ دستگاه خودرو خدمات شهری در ایام نوروز

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قم تعداد پرسنل حاضر در شهرداری را در ایام نوروز را بیش از 4 هزار نفر اعلام کرد و گفت: تمام پرسنل واحدهای خدماتی، فضای سبز و ستادی به انضمام 270 دستگاه خودرو مکانیزه و خدماتی به‌صورت شبانه‌روزی به زائران و شهروندان در حال خدمات‌رسانی هستند.

به گزارش شهرنیوز، مهدی اصفهانیان‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگاران، به تشریح برنامه‌های شهرداری قم در ایام نوروز پرداخت و اظهار داشت: شهرداری قم به‌منظور خدمات مطلوب و حداکثری به زائران به‌صورت کامل آماده‌باش بوده و تمام نیروها و پرسنل همه بخش‌ها در محل خدمت خود حضور داشتند.

وی تعداد پرسنل حاضر در شهرداری را بیش از ۴ هزار نفر اعلام کرد و افزود: تمام پرسنل واحدهای خدماتی، فضای سبز و ستادی به انضمام ۲۷۰ دستگاه خودرو مکانیزه و خدماتی به‌صورت شبانه‌روزی به زائران و شهروندان در حال خدمات‌رسانی هستند.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قم، نحوه نظافت و جمع‌آوری پسماند در ایام نوروز را موردتوجه قرارداد و بیان کرد: جهت بهبود سیما و منظر شهری و نظافت شهری روزانه بیش از ۷۰۰ تن پسماند از سطح مناطق هشتگانه جمع‌آوری‌شده است.

وی از آماده‌سازی کلیه بوستان‌ها در سطح شهر خبر داد و تصریح کرد: ۱۰ بوستان در مناطق هشتگانه به‌صورت ویژه برای اسکان زائران و مسافران با امکانات و تسهیلات ویژه آماده‌شده و تا امروز بیش از ۷۵ هزار نفر در این بوستان‌ها اسکان داده‌شده‌اند.

اصفهانیان مقدم نام بوستان‌های ویژه اسکان و کمپینگ را نام برد و گفت: در منطقه یک بوستان هاشمی و بوستان مهدی، در منطقه دو بوستان امام رضا(ع)، در منطقه سه بوستان فدک، در منطقه پنج بوستان نیایش و نیاز، منطقه ۸ بوستان غدیر و در مناطق دو و سه نیز دو سوله مسقف جوانمرد و شیرازی آماده اسکان زائران است.

وی از استقرار اکیپ‌های موتوری و خودرویی سازمان آتش‌نشانی و ستاد تخلفات شهری در بوستان‌ها خبر داد و یادآور شد: خوشبختانه تا امروز هیچ حادثه‌ای در بوستان‌ها گزارش نشده و در تأمین ایمنی بوستان‌ها در بین کلان‌شهرها به‌عنوان شاخص شناخته‌شده و هیچ حادثه جانی نداشته‌ایم.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قم همچنین از پاسخگویی ۲۴ ساعته سامانه ۱۳۷ خبر داد و بیان کرد: زائران و مسافران می‌توانند با تماس با سامانه ۱۳۷ راهنمایی‌های لازم را جهت تأمین ارزاق و اطلاعات موردنیاز خود کسب کرده و راهنمایی صورت می‌گیرد.

وی به غرفه‌های تأمین مایحتاج زائران و شهروندان در مناطق هشتگانه نیز اشاره و اضافه کرد: تا پایان تعطیلات نوروز غرفه‌های تأمین مایحتاج شهروندان و زائران در سطح مناطق هشتگانه برپا خواهد بود.

انتهای پیام/***ن